| Tanasiri a întrebat:

happy Ce parere aveti despre samponul purificator de la Yves Rocher?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://paginidezisinoapte.ro/......er-review/

Sa va spun cum m-a surprins pe mine :

- scalpul nu s-a calmat deloc, ci chiar a devenit si mai "insistent ";
- parul era curat, ca la orice sampon;
- parul a devenit mai aspru;
- sigur nu stralucea a frumusete... de fapt nu stralucea deloc!
- dupa spalare aveam mai multa matreata ca inainte;
- parul s-a ingrasat mai repede ca de obicei;

Initial m-am gandit ca problema este la parul meu ( chiar daca pe ambalaj scrie ca este pentru toate tipurile de par ) asa ca am pus-o pe mama mea sa il incerce.

Pentru inceput a simtit o oarecare calmare dar si faptul ca parul a devenit mai rigid. Dupa mai multe spalari matreata a devenit insuportabila. cauza : samponul!
http://unforeseeable-blog.blogspot.ro/......audat.html
BEAUTYBAZAR04/04/2016
Si eu l-am folosit chiar pe acesta, de multa vreme…dar nu mi-a facut bine, desi parul meu e gras (dar relativ uscat pe lungime, si deja nu mi-a facut bine)…
Oricum, preturile sampoanelor Yves Rocher sunt bune, comparativ cu cantitatea oferita :)

https://cosmeticolic.com/......ocher.html

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Neutrogena - Editor’s Choice
Neutrogena All hair types, best for oily locks
Check Price
Pureology
Pureology Colored locks of any density and texture
Check Price
Paul Mitchell
Paul Mitchell For chlorine removal, not color safe
Check Price
Moroccanoil
Moroccanoil Dry, brittle hair of any type, color safe
Check Price
ACURE
ACURE All hair types, color safe
Check Price
Bumble and Bumble
Bumble and Bumble Fine to medium locks of any texture, not color safe
Check Price
Kenra
Kenra For chlorine removal, for locks with mineral residue, color safe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contine prea mult parfum ( pe undeva pe la jumatatea listei se regaseste parfumul, e daunatoare o cantitate asa mare pentru scalp, daca era la sfarsitul listei era mai acceptabil fiind un produs care totusi se limpezeste in scurt timp ), spala ok, parul se simte foarte lejer si confera putin volum. Nu l-am mai recumparat, nu mi se pare cine stie ce si nu il recomand.