Întrebare recomandată | Bogdan201739 a întrebat:

ce pot face pentru a-mi creste parul mai repede fara sa folosesc tot felul de solutii?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solutii trebuie sa folosesti, testata de o prietena de-a mea, careia ii cadea firele de par foarte mult si des, a incercat la recomandarea medicului dermatolog PROPOLINE, este pe baza de petrol. Dupa 3 saptamani, m-a sunat si spunea ca deja se vede firicele micute, crescand, la nici 1 luna imi spune ca au inceput sa se vada smocuri de par mici, s-a regenerat destul de frumos dupa 2 luni. Apropo la ea a fost pe baza de stres din cauza unor examene foarte grele si suparari excesive la tine poate asa este de la natura.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Cel mai bine e sa nu faci nimic.

| Kiki20098 a răspuns:

Pentru a vea par lung si sanatos vitamina B7 te ajuta.
Am auzit ca uleiul de ricin e foarte bun pentru par.
Uleiul de ricin poate fi aplicat pur şi simplu pe păr sau în combinaţie cu ulei de măsline, zeamă de lămâie şi gălbenuş de ou. Această mască trebuie ţinută pe păr câteva ore, după care acesta se va spăla în mod normal. Aplicarea acestui amestec de 2-3 ori pe săptămână, te va ajuta să ai un păr sănătos, bogat, strălucitor şi care va creşte mult mai repede decât în mod obişnuit.

| mimi973 a răspuns:

Am citit undeva ca daca tii parul impletit creste mai repede. nu te pieptana dupa baie cand ai parul ud, atunci cand te piepteni descurca-te de la radacina la varf pentru a nu iti smulge parul, spala-te cam de 3 ori pe saptamana pe par, ia niste calciu, fa-ti un masaj pe scalp de cate ori ai ocazia..bafta

| Bogdan201739 explică (pentru mimi973):

Nam cum sa imi impletesc parul sunt baiat uitate la nume

| AlexaMoltez a răspuns:

Pune spirt in cap si creste imediat daca nu ai comanda de pe net o sticla de windex si pune de aia

| IvanFlorin25 a răspuns:

Singura solutie de a-ti creste parul este, RIGIN!

| AnaGojinevschi a răspuns:

Cred că ar trebui să mănânci mai multe vitamine și mai mult calciu.
Ar trebui să ai mai multă grijă de părul tău.