| xVickyx a întrebat:

ce sfaturi mi-ati da : vreau sa slabesc pina in toamna, cel mai mult ma deranjeaza abdomenul (partea inferioara) si picioarele. In fiecare seara si dimineata fac exercitii p/u abdomen, incerc sa nu maninc seara si in loc de mincare sa beau cit mai mult ceai, p/u picioare m-am gandit sa incep sa ma plimb cu bicicleta. ( am 44 kg si 1.53 cm ). Ma puteti ajuta sa-mi fac un program, ex: ce sa maninc si la ce ora, si ce exercitii sa fac sa ma ajute mai mult. As vrea sa slabesc cit mai repede, in iulie ma voi duce la mare si nas vrea sa arat ca o vaca ( ma scuzati de expresie). DAU FUNDA CELUI MAI EFICIENT RASPUNS!

2 răspunsuri:
| anyame1 a răspuns:

Buna, eu m-am lecuit de toate dietele posibile. Toate fetele pe care le vezi tu slabe asa mananca mai nimic o zi intreaga. Eu am slabit foarte mult mancand putin doar cand imi era extraordinar de foame si nu am dat in anemie. Nu am mancat paine. In schimb din pofta am mai gustat ceva acidulat sau dulce si nu s-a intamplat nimic. Fa-ti o salata cand iti este foame. Poti sa pui in ea pe langa salata ca atare si fructe crutoane, iaurt(tot ce vrei). Si iese o minunatie plus ca nu ingrasa pentru ca organismul depune efort ca sa o digere. Bea multa apa, un ceai de soc pe zi, si in rest daca ti se face foame si nu vrei sa mananci baga ceai (dar nu tot de soc pentru ca afecteaza rinichii). Stiu ca e crazy dar eu asa am slabit 7 kilograme intr-p saptamana si sunt fresh. Dar fi stricta si daca ti se face pota strange din pumn. Bafta ce sa iti spun. Aaa si odihneste-te dormi cat de mult poti.

| KittyGirl63 a răspuns:

Buna! Si eu am aceeasi inaltime si aproximativ aceleasi kg. Eu ti-as recomanda sa mananci foarte multe fructe si legume si sa consumi o cantitate foarte mare ca sa te poti detoxifia... si sa faci foarte multa aerobica. mai ales exercitii pentru abdomen... Succes sper ca te-am ajutat. Funda? big grin