| Anonimata345 a întrebat:

Hey,TPU! Cum aș putea să scap de pielea uscată de lângă unghii? Le dă un aspect urât și nu îmi place. Cu ce aș putea sa le îndepărtez sau sa scap de ele?

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Te referi la cuticula?
Ori ulei de cuticule care se evapora rapid ca are si parfum si nu lasa film gras daca ai cuticulele f uscate ori ulei de migdale/avocado/masline intr-un recipient micut si te dai zilnic mai ales seara.
Nu strica si o crema de maini hidratanta si dupa aplici uleiul.
De indepartat e mai greu pentru ca trebuie sa stii cum sa le ridici si cum sa le tai cu forfecuta speciala de cuticule, daca nu ai habar o sa le franjurezi, o sa te ranesti si o sa arate f urat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ți cu ulei de cuticule. Eu îl folosesc zilnic. Îl am mereu in geanta

| ionicabubulina112112 a răspuns:

Da ți cu ulei de cuticule.Eu îl folosesc aproape zilnic. Dupa parerea mea ar trebui sa te duci si la salon.