| Salamandra44 a întrebat:

Hey tpu..Cum mă pot îngrăşa 5 kg în două săptămăni?

Răspuns Apreciat de Editori
| 123cineva123 a răspuns:

Indiferent daca este vorba de o rochie pe care vrei neaparat sa o imbraci sau despre o poza in care vrei sa iesi bine, eu personal iti recomand SA NU incerci sa te ingrasi fortat intr-un timp scurt, NU E SANATOS! Daca vrei poti sa incepi prin a manca ceva mai caloric si a face sport (ca sa te ingrasi sanatos in timp). Si eu am incercat sa ma ingras dupa ce am dat jos 3kg intr-o saptamana (din cauza ca nu puteam manca nimic) insa le-am pus inapoi in doua luni de zile!
Chiar daca incepi sa manaci cate 2 pungi de chipsuri, 5 burgeri si o ciocolata pe zi ca sa te ingrasi, gandeste-te la ficatul si pancreasul tau care vor avea de suferit! Iti dai peste cap sistemul imunitar si iti cresti riscul de diabet.
Cel mai bine ar fi sa consulti un nutrititionist sau sa intrebi un medic.

8 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Shaorma mare dimineata la pranz si seara.

| Apokales a răspuns:

5 kg sunt echivalentul a 35.000 de calorii, asta in cazul in care vorbim de kilograme provenite numai din grasime, nu de retentie de apa sau mai stiu eu ce. Urmatoarea intrebare este cat inseamna asta in alimente, pai sa vedem, o ciocolata are 100 de grame si circa 500 de calorii, poti manca, tu, 70 de ciocolate, ti se pare ca ar fi sanatos?

| Apokales a răspuns:

Deci in doua saptamani tu trebuie sa consumi in fiecare zi 4500 de calorii pentru a te ingrasa 5kg, este greu, chiar imposibil as zice fara sa iti vina greata dupa 3 zile. 4500 ar insemna aproximativ: 7 sandvisuri cu unt de arahide, 6 oua prajite, 400 de grame de cartofi prajiti si un litru de cola.

| wildthing a răspuns:

De ce ar vrea cineva sa se ingrase? Dar daca insisti, poti incerca sa mananci cat de multe fainoase si cat de mult zahar, dar depinde foarte mult de tipul tau somatic; daca esti ectomorf/a, s-ar putea sa nu reusesti sa te ingrasi atat de mult in 2 saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum? Sa mananci cipsuri, mezeluri, sa bei cola dupa ora sapta seara. Mananca toate prostiile de prin magazin si pui mai mult de 5 kg iti garantez. Chiar nu e greu. Dar de ce sa te ingrasi? Toata lumea vrea sa dea jos kg cat de multe.

| edit28 a răspuns:

Nu sti cum sa te ingrasi? Cati ani ai, 4?

| 70gabriela70 a răspuns:

Buna! De ce ai vrea asta? Chiar pui aspectul tau fizic mai presus de sanatatea ta?
Este nesanatos sa te ingrasi atat de repede. Orice eveniment ai avea peste 2 saptamani, crede-ma ca nu merita!

| mitzok a răspuns:

Colegii vorbesc prost, poti manca sanatos dac trebuie sa fii intr-un surplus caloric, bei shakeuri, eu imi fac unul de are cam 1k calorii (lapte, unt de arahide, banane, praf) mananci cu multe grasimi, mananci multa carne, dar ar fi destul de greu sa te ingrasi 5kg in 2 sapt, in 3-4 saptamani e chiar rezonabil, a si nu are legatura cu nici o ora, nu exista dupa ora 6 te ingrasiwinking