| rares6789 a întrebat:

Hey Tpu...cum pot sa fac sa imi creasca repede spranceana ca am luat din ea? Nu se prea observa, dar ce mă fac, ce sa iau sa creasca repede, in cat timp creste? ...Nu pot sa mai mă opresc din plâns.Rog seriozitate

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| bbnnmm a răspuns:

Poți folosi: ulei de ricin, ulei de cocos, ulei de măsline, ulei de argan, ulei de avocado, aloe vera, ulei de jojoba. Toate acestea ajută la creșterea mai rapidă a firului de păr. Până va crește, poți folosi un creion de sprâncene sau fard de sprâncene pentru a "acoperi" accidentul.

| rares6789 explică (pentru bbnnmm):

Mersi.Dar in cat timp creste daca mă dau cu ulei de ricin?

| rares6789 explică (pentru bbnnmm):

Si in cat timp cresc daca imi dau cu ulei de ricin in fiecare seara...Eu am sprancenele mai groase si dese

| bbnnmm a răspuns (pentru rares6789):

Depinde, nu pentru toți are efect uleiul de ricin, folosește mai multe. Poți folosi și strugurină (balsam de buze), aceasta are un efect puternic de hidratare. Eu o folosesc pentru gene. Mai poți folosi pastile de vitamina E, le cumperi de la farmacie, le spargi și uleiul dinăuntru îl aplici pe sprânceană. Parcă e în jur de 3 lei o cutie de vitamina E, pastile. Nimeni nu poate să îți spună în cât timp o să îți revină sprânceana la forma inițială, depinde de firul tău de păr, uleiurile și celelalte tratamente o să accelereze creșterea, cu cât, nu știu să îți răspund.