| minho a întrebat:

in ultima vreme mi se tot electrizeaza parul. Ceva sugestii?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Găseşte cauza. Şampon nepotrivit,balsam nepotrivit,păr cu tendinţe de genul ăsta(de obicei,părul des sau creţ), folosirea în exces a plăcii de păr, schimbările de vreme, fir de păr subţire, etc.
Uite un articol care te poate ajuta:
http://www.beautyrevealed.ro/electrizarea-parului/
Şi uite nişte remedii:
http://www.itips.ro/......v1412.html
Mai multe despre îngrijirea corespunzătoare a părului pe :
http://www.noifetele.ro/

10 răspunsuri:
| AnnePlatt a răspuns:

Daca ai parul ceva mai des sau mai lung, dupa ce te speli pe cap nu te usca feon-ul. Daca nu...atunci foloseste un sapon special pentru deselectrizare.

Răspuns utilizator avertizat
| XatomisX a răspuns:

Singura solutie eficienta ar fi sa te razi in cap deci bafta happy dupa ce dai cu masina foloseste gilette ca sunt cele mai bune apoi foloseste niste after shave sa nu te iritiwinking

| valentingb a răspuns:

Schimba samponul.

| minho explică (pentru valentingb):

Pai pot sa-l schimb ca tot mi se electrizeaza, dar cred ca este de la frig si de aceea am nevoie de sugestii pentru ce as putea face.

| valentingb a răspuns (pentru minho):

Porti caciulita? Sau gluga? Parul se electrizeaza mult mai usor prin frecarea cu gluga, electronii liberi se transfera catre par. Poti folosi un detergent antistatic, ca Semana.

| shinelikeastar a răspuns (pentru valentingb):

Exact asta am vrut sa las...asa sec laughing)))))apoi am vazut ca ai fost mai rapid.

| minho explică (pentru valentingb):

Nu port caciulita, niciodata n-am purtat dar oricum mersi!

| CannbalCorpse a răspuns:

Da-ti cu putina spuma sau fixativ inainte sa iesi din casa. Sper ca te.am putut ajuta.O seara buna.