| Deea_Andreea_1998_PukN a întrebat:

poate sa ma ajute cineva pentru ca mi-am cumparat o perie electrica de intins parul de la eMAG si sunt minim 80° maxim 230° si stiti cumva cate grade trebuie sa pun ca sa nu fie nici prea mult nici prea putin? DAU FUNDA❤

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca ai parul decolorat, 160 maxim. Daca e blond/saten natural (adica fir subtire) 180 maxim. Daca e ondulat si firul nu e nici gros nici foarte subtire merge si 200. Daca ai par cret, umflat si cu fir gros, rezistent atunci poti si 220. Daca parul e unul sanatos o sa se toceasca doar putin la varfuri in timp. Dar recomand sa nu o folosesti mai multe de 2-3 ori pe saptamana.

| alexandru303 a răspuns:

Andreea. Parerea mea este sa pui temperatura pe 140-170. Daca incepi cu 100-140 o simti cat iti ajunge, daca mai vrei mai mult. Funda?