| GusticelMititel a întrebat:

Hey TPU.

Probabil e o intrebare ciudata, nu stiu daca a mai observat si altcineva asta dar eu la mai toate femeile mai in varsta am vazut ca au degetele putin mai groase - si unghiile late si frumoase. Si la multe adolescente am vazut ca au degete subtiri si unghii micute, ca de bebelus, stiti voi.

Si intrebarea e urmatoarea: grosimea degetelor si latimea unghiilor se dezvolta pe tot parcursul vietii unei femei sau acestea se opresc din dezvoltare dupa 18-20 de ani?

Pentru ca mi se pare o coincidenta prea mare ca aproape toate femeile in varsta pe care le stiu au unghii frumoase, late si mai toate fetele tinere au unghii mici si inguste ca de bebelus.

1 răspuns:
| stefiiii3 a răspuns:

Este doar o coincidenta, cunosc femei in varsta cu maini de bebelus laughing
Conteaza alimentatia si daca folosesc degetele mai mult si altele.