| KimmyK a întrebat:

:* Vreau sa am dintii mai albi, ma spal in fiecare zi pe dinti, de vreo 2-3 ori pe zibatting eyelashes Dar vreau sa fie mai albi. am intrebat-o pe o prietena de-a mea ce foloseste sora ei care are o dantura impecabila si dinti albi si mi-a zis ca nu face nimic deosebit, doar ca se spala in fiecare zi pe dinti si foloseste si bicarbonat. Vreau sa va intreb cum sa folosesc bicarbonatul si ce cantitate trebuie big grin. Multumesc anticipat! :* Dau funditaaa love struck

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pui peste pasta de dinți înainte de periaj.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui putin pe periuta, umezesti si freci ca si cu pasta. Insa depinde mult si de dantura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,folosesti bicarbonat.
Iti clatesti la urma dintii cu apa cu bicarbonat.
O dupa-amiaza excelenta!

| Dianatips a răspuns:

Sau daca vrei un rezultat sigur si ai cativa banuti pusi deoparte poti folosi benzile Crest Whitestrips (cauta pe google albirea dintilor.ro sau pe okazii crest whitestrip). Personal am folosit si s-au vazut rezultatele dupa 3 zile. Sunt niste benzi care se aplica pe dinti o data pe zi timp de o jumatate de ora happy

| KindduOullie a răspuns:

Pai o lingurita de bicarbonat la un pahar de apa din cate stiu dar asta doar de 2-3 ori pe saptamana si mult mai sigur ar fi sa intrebi un dentist big grin

| ElJoKeR a răspuns:

Te duci la dentista faci un detartraj si vei avea dintii albi
app bicarbonatul se pune pe periutta in cantitate foarte mica
hai sa iti dau eu un sfat foarte util recomandat de foarte multi stomatologi si in plus de "AmysListTV" care pe mine m-a ajutat foarte mult
cu pasta de dinti faci un periaj, clatesti gura si scuipi dupa care faci al doilea periaji si nu te mai clatesti si app nu dai direct buzna in frigider sau in dulciuri si incerci sa eviti bauturile tip cola, cafea etc si fumatul. Eu de jumatate de an folosesc aceasta metoda, m-am lasat de fumat iar rezultatele sunt imense si nu am facut detartraj

| Deyu_Andru_1998 a răspuns:

Eu spun sa te duci la dentist.

| Sibelle a răspuns:

Buna. Trebuie Sa Pui Pe Periuta De Dinti Pasta, Apoi Presari Putin ( putin!) Bicarbonat Pese pasta de dinti! te speli pe dnti si gata! Sper Ca Ti-am Fost De ajutor

| Adinnnaa a răspuns:

Dentist+Detartraj (curatirea dintilor) = Solutia. happy

| sofiarenata a răspuns:

Comanda de pe internet benzi de albire de la crest si pasta de dinti! doar asta are cu adevart rezultate