| emaemma a întrebat:

Vreau sa imi fac o schimbare de look si m-am gandit ca, pentru par, sa folosesc stilul ombre. Ce culori/culoare sugerati sa folosesc avand in vedere ca sunt roscata? (nu am parul portocaliu laughing mai degraba un rosu inchis ) Astept pareri.winking multumesc anticipat. big grin

Răspuns Câştigător
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Ombre(...) Cea mai buna alegere.

Ombre presupune stilul inlantuirii umbrelor, definind personalitate.Ma gandesc ca daca esti deja roscata, ar trebui ca varfurile sa le faci o culoare mult mai deschisa cum ar fi portocaliu.

E greu sa obtii rezultatul dorit.Pentru inceput,ar trebui sa te asiguri ca esti un roscat inchis,nu unul aramiu! Roscat inchis. Daca nu esti,foloseste un nuantator brunet (se gaseste la farmacie) sau,poti sa te vopsesti ca sa fii total satisfacuta. Vopsesti parul bine, cu exceptia varfurilor.

Pentru varfuri, trebuie sa folosesti decolorant ca sa-ti iasa culoare deschisa, altfel nu se poate.

Decolorezi varfurile, dupa care aplici roscatul deschis(aramiu sau chiar morfov ). Incearca sa nu dai importanta extremelor varfurilor ca sa fie foarte deschise.

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sper ca te-am putut ajuta si, e asemenea, sper sa fii multumita de rezultat, indiferent de alegere.

| emaemma explică (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Stii cumva si cat costa? (aproximativ)

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns (pentru emaemma):

Pai la salon te consta intre 50-100 RON, insa daca te va ajuta o prietena intr-ale frumusetii, te va costa mult mai putin.

Hai sa facem un calcul:

nuantator brunet-5 RON
vopsea morcov-aramiu-20 RON
pudra decoloranta -10 RON

In jur de 35 de RON, insa trebuie sa fie foarte priceputa prietena, altfel nu va iesi.Trebuie sa stie sa-ti faca degradeul corect.

Va trebui sa aplici nuantator de la radacina,excluzand varfurile.

Aplica nuantatorul pana la jumatatea firului de par.(de la radacini in jos) Apoi,imparte parul nenuantat in doua jumatati. Jumatatea extrema a varfurilor,decoloreaz-o.

Apoi,aplica vopseaua portocalie/blond-aramiu.(De la jumatatea firului de par, excluzand partea nuantata)

Stiu, este mai greu sa faci tu singura. Insa, cu putina atentie, vei reusi.

Zi buna!

| emaemma explică (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Multumesc big grin

6 răspunsuri:
| RubyDonnahue a răspuns:

Un blond capsuna ar fi perfect! happy

| Fayree a răspuns:

~ Foloseste un nuantator brunet :*.

| Pau17 a răspuns:

Albastru si mov la varfuri.
Sau portocaliu si blond la varfuri