| Ellyyyyyy a întrebat:

vreau sa ma dau cu ulei de ricin pe par ca sa-mi crească. Întrebarea mea este cu cati cm poate sa-mi creasca intr-o săptămâna și cât trebuie sa-l țin in cap?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Masca cu ulei de ricin pentru radacina parului, se tine 2-3 ceasuri, dar functioneaza si daca o tii doar 1 ora, dupa care te speli normal, cu sampon si balsam. Atentie, samponarea va trebuii s ase faca de 2-3 ori, ca sa se degreseze parul.

Cat priveste cat creste parul, in general creste intre 1cm si 1.5cm pe luna (nu pe saptamana).

1 răspuns:
| LadyDee89 a răspuns:

Pe cap poti sa il ti si o noapte intreaga! minim 2 ore sau daca te dai noaptea si iti pui un prosop ceva pe cap! dar rezultatele se vor vedea in cateva luni, nu zile