| DirviziuQ a întrebat:

vreau si eu un sfat daca puteti. Sunt sigura ca ati mai auzit de multe ori aceasta intrebare, dar chiar nu stiu ce sa fac. Totul a inceput acum 4 ani, cand am vrut sa fac "o schimbare", asa ca m-am tus sa ma tund putin. Insa, coafeza aia a decis ca mi-ar sta mai bine cu o coafura oribila: eu avand firul de par subtire, m-a tuns in scari, dar nu oricum, si partea din lateral a lasat-o mai lunga, iar in mijloc scurt. Asa parul meu a ajuns ORIBIL. In fine, am crezut ca totul va trece, insa NU.Au trecut 4 ani de cand m-am tuns iar parul meu de abia trece de umeri. s-a rarit enorm si creste foarte greu, plus multe fire pur si simplu mi se rod in varful capului. Am folosit tratamente care, ce-i drept, mi l-au mai indesat, dar nu foarte multe, iar cresterea... Inainte sa ma tunda ea, parul meu era normal, lung, frumos, des, acum insa... Tin minte ca imi legam parul in doua cozi iar acum o coada este cat una din alea doua ca si desime. straight face Ceva recomandari? Deja m-am saturat, nu pot sa-mi las parul desfacut fiindca arata foarte naspa fiind rar. Regret enorm ca m-am tuns, nu voiam chiar asa o schimbare sad

4 răspunsuri:
| capricc a răspuns:

Parul ti se va regenera in timp. Du-te la salon pentru a-ti tunde periodic varfurile pana ajunge la acelasi nivel. Intre timp il poti purta prins. Ai 'n' variante. Asta o sa te ajute http://fucsia.ro/......ai-rapide/

| DirviziuQ explică (pentru capricc):

Am asteptat 4 ani, deja m-am saturat. De 1 an am inceput sa il tin mai mult prins, cred ca in fiecare zi, plus ulei de recin, petrol, si da, s-a mai indesat putin, insa tot nu e ca la inceput. De aia nu stiu ce sa mai fac si cer alte sfaturi. Merci mult pentru. site, e util.winking

| Anonim1045 a răspuns:

Daca vrei sa iti creasca parul, foloseste ulei de ricin. Il gasesti la farmacie si nici nu e scump.
Acum sa nu te astepti sa-ti creasca cine stie cati centimetri pe luna, dar dupa cateva luni, 2-3, nu vei regreta si in plus o sa creasca mai repede decat creste in mod natural, adica daca nu i-ai face nimic. Si nici nu dauneaza...Iti zic din propria experienta, ca si eu m-am tuns scurt si nu mi-a placutwinking
De asemenea, daca vrei sa fie mai des, exista o lotiune cu petroleum care chiar functioneaza, stiu de la o prietena, dar are un miros mai ciudatel...

| DirviziuQ explică (pentru Anonim1045):

Pai asta este problema, am folosit ulei de recini, a dat roade in sensul ca mi l-a mai indesat, stiu cum este, dar imi creste greu. La fel si petrolul.