| alexandradlr a întrebat:

Hey! Voi cât timp stați sa faceți o poza pana reușiți sa obțineți poza perfectă?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

2 secunde!
Cele mai frumoase poze fiind cele facute instantaneu!

| Drimmero a răspuns:

Depinde, daca stiu ca sunt poze care se posteaza undeva facute intr-un grup mai intai ma analizez sa vad cum sunt imbracat, daca am fata de poza aia, gen daca imi sta freza, daca am starea necesara, pentru ca starea interioara imi reflecta moaca si un zambet fortat imi va modifica fizionomia si se vede ca nu-s in apele mele, eu de fel nu sunt fotogenic, de multe ori refuz sa intru in cadru in special daca nu-mi sta parul, am cunostinte obsedate dupa poze, cum mergem pe undeva poc poza, ma cert cu ele ca nu vreau sa intru in cadru ca le apuc fix acand n-am chef cand nu sunt asa aranjat, alteori ies pozele din prima bine, am observat ca daca sunt prins uitandu-ma in alta parte fara sa stiu ca mi se face poza ies mai bine sau daca zambesc natural.
Am si poze intre prieteni facute in care ne prostim, ne strambam, am inclusiv poze in care imi luasem K.O dupa o seara de bauta si eram cu hainele sifonate, fata de betiv, mai lipsea santul, dar alea sunt amintiri de care sa razi.

| johnnny123 a răspuns:

În opinia mea, oricine se pozează excesiv fără să aibă un motiv bun pentru asta (ocazii, evenimente memorabile, un moment special) este un narcisist.

| VoidEternal a răspuns:

Dacă deschid camera și din întâmplare e cea din fata activa îmi vine să arunc telefonul. Nu-mi fac poze niciodată.

Iar dacă e vorba sa pozez altceva, 2-3 cadre ajung.

| Sophieka a răspuns:

Exista poza perfecta?

Sau perfectiunea in cazul nostru, al oamenilor?

| Sophieka a răspuns:

De obicei imi setez telefonul sa faca poza cu ecranul intors catre mine ca sa ma vad, si in general nu e necesar sa fac multe poze ca sa fiu multumita de poza, pentru ca ma vad in prealabil prin ecran.