| Andwta a întrebat:

Hey! Voi fetelor de unde va cumparati sandale? Pe Facebook vad postandu-se o gramada de sandale asa de frumoase. Presupun ca acele sandale nu le gasesc la magazine, macar ceva asemanator. Nu vreau sa comand de pe net pentru ca cineva imi tine evidenta la bani si pentru ca port nr 40 si risc sa nu imi vina sau sa ma deranjeze asa ca prefer sa probez mai intai.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu mi-am luat unele foarte faine de pe Asos

| Freya1 a răspuns:

Pai nu ai mai fost pana acum in magazine, mall etc?
Incearca sa mergi in CCC, Deichmann...sau magazine mai ieftine gasite pe drum prin oras acum depinde unde stai.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

De la coltul strazii

| xutza a răspuns:

Mireafashion.ro
Sunt foarte ieftine si sunt sute de modele de unde poti alege. Produsele sunt exact ca in poze!

| andreia67 a răspuns (pentru xutza):

Mare atentie la marimi la Mireafashion, 40 masurat "chinezeste" ar trebui sa aiba 25.5 cm, daca are 25 sau 24.5 nu e 40 sub nicio forma, e 39 sau chiar 38. Au unele lucruri dragute pe acolo dar daca porti 40 sau 41 (25.5-26 cm) oferta se reduce drastic.

| xutza a răspuns (pentru andreia67):

Exista tabel de marimi afisat pe site

| Andwta explică (pentru xutza):

De acolo voiam sa imi cumpar, dar marimea 40 nu corespunde. In tabel nr 40 are 25 cm, iar eu 26.

| Andwta explică (pentru xutza):

Stiu asta, mi-am masurat piciorul si surpriza eu am 26 cm, iar in tabel marimea 40 are 25?

| Andwta explică (pentru andreia67):

Pe site-urile astea ieftine nu au marimi mai mari. Chiar imi placea o incaltaminte de acolo.

| andreia67 a răspuns (pentru Andwta):

Daca ai 26 cm masurati "chinezeste" cum este aratat pe Mireafashion, Kalapod, etc. iti trebuie 41 nu 40. Posibil sa iti mearga 40 dar de la branduri europene, alea au alt sistem de masura. Chinezii toata incaltamintea o fac in sistem metric, din 5 in 5 mm dar conversia in marimi europene e absolut nebuloasa, de aia e obligatoriu sa vezi cum e masurata.

| andreia67 a răspuns (pentru Andwta):

Doar la Mireafashion. Pe alte siteuri gen Kalapod, Zibra, etc. gasesti si 40 (25.5 cm) majoritatea modelelor si la unele si 41 (26 cm).

| xutza a răspuns (pentru Andwta):

Poti incerca pentru, 30 de lei, sa vezi cum e marimea reala. daca nu iti vin, le faci cadou unei prietene...

| Andwta explică (pentru xutza):

Matusa mea a comandat si am incercat si eu. Deci marimea 40 o pereche imi era potrivita si una cam mica.