| EmoPlace a întrebat:

Heyy...buna.as vrea sa stiu cateva coafuri mai simple pentru scoala... dau funda °°*

Răspuns Câştigător
| Barbiiiiie a răspuns:

Buna :p.Eu la scoala imi las parul desprins, sau pris intr.o coada
Asta ar fi ceva
Carare intr-o parte - Cararea intr-o parte poate fi mai interesanta decat o coada simpla. Asa ca renuntati la ideea de a va prinde parul, lasati-l liber, realizati cararea cu atentie si prindeti suvita de par cea mai groasa cu o agrafa interesanta. Veti vedea ca va arata foarte bine.
SAUU!
Cozi impletite - Cozile impletite arata foarte bine, mai ales daca ai parul lung si des, iar daca esti roscata natural, cu atat mai mult. Chiar daca multa vreme, lumea s-a ferit de aceasta coafura, ea revine in trend in sezonul rece. Coafurile iernii 2008 se remarca prin impletituri, mai mult ca niciodata.
SPer ca te-am ajutat. funda?!:*

4 răspunsuri:
| ioana147 a răspuns:

Pai eu de obicei [ am parul pana la umeri ] mi-l las desprins, mi-l ondulez, mi-l indrept cu placa, il prind in coadathinking imi fac un coc intr-o parte, jos, imi fac un coc sus thinking ai foooarte multe variante. 2 cozi impletite, o coada impletita.depinde si de lungimea parului.

| EmoPlace explică (pentru ioana147):

Eu am parul pana la mijloc...multumesc o sa incerc.eu de obicei il las desprins...dar o sa incerc si alte coafuri :*mersi