| rihanna7865 a întrebat:

Heyy tpuuu urgenttt! dau fundita :* ce remedii as putea incerca pentru a scapa cat se poate de rapid de petele rosii ramase de la cosuri... chiar arata foarte inestetic

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| viki16 a răspuns:

Pai Fa-ti O Masca Din Miere Si Lamaie Te Pup!

| lerlamekko a răspuns:

2 produse de la Clearskin-Avon. Gelul de curatare si tratare a PETELOR (ceea ce doresti tu) si cosurilor, care se foloseste o data pe zi, insa il folosesc doar de 5 ori/saptamana, fiindca mai folosesc si crema abraziva revigoranta (pentru indepartarea celulelor moarte, excesul de sebum si inchide porii) care se foloseste de maxim 2 ori/saptamana. In concluzie, folosesc 5 zile gelul si 2 zile crema. La mine a avut efect pozitiv, cum am mai spus: depinde de tenul fiecaruia! Sau Mergi la dermatolog, acolo ai putea obtine cel mai bun tratament special pentru tenul tau, asa... poate ceva ce mi-a fost mie folositor tie ar putea sa iti agraveze problema, sau sa te dai cu topfer babycare se dizolva in apa fiarta, e pentru afectiunea pielii la bebelusi cred ca ti-ar folosi, multi adulti folosesc!