| DianusIoana a întrebat:

Heyyy...eu ma epilez cu ceara la salon insa nu inteleg un lucru. Intre epilari e distanta de o luna adica firul de par e crescut destul si cu toate acestea dupa ce m-am epilat dupa 4-5 zile deja mi se cunoaste ca creste firul si dupa o saptamana nu mai am deloc pielea fina si catifelată. La tipa la care ma fac se face si mama de ani buni de zile si are mâna buna; insa dau aproape 100 lei si ma tine doar 5 zile.Din ce cauza si ce ar fi de facut?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Rox1234 a răspuns:

Inseamna ca epilarea nu se face cum ar trebui. Prin epilare cu ceara parul creste mai rar pentru ca afecteaza si foliculul in care sta parul. Daca tie iti creste o data la 4-5 zile inseamna ca doar iti rupe firul nu ti l smulge.Firele mici de pe picioare le mai poate lua cu penseta pentru ca prin epilare poate se iau firele mai mari si alea mai micute neluate cu ceara cresc.Mie imi creste parul foarte repede, dar cu ceara ma tine cam 2 saptamani maxim. Incearca si in alta parte sa vezi daca e aceeasi problema.

5 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

100 de lei dai in fiecare luna pentru o "epilare la salon" doar pentru ca sa creasca parul la loc dupa 5 zile?! laughing

Te poti epila si acasa, iar cu 100 lei pe luna poti face ceva mult mai inteligent cu ei.

Tipa aia te-a secat de bani pana acum. laughing

| Sonia822 a răspuns:

1. Esti tanara, si ai cheratine. Dupa 30 ani o sa creasca jumate din cat ai acum, iar mai tarziu aproape deloc.
2. E ceara nasoala, si il rupe de la suprafata, nu-l zmule de jos, din radacina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa gasit hotu cu prostu'

| clauv44 a răspuns:

Cât te epilezi firul de par crește mai repede și mai des, în schimb să dai 100 de lei la salon mai bine cumperi o crema epilatoare și să te epilezi acasă =)

| aLLiEx a răspuns:

Te epilez eu gratis rolling on the floor)