| Cosminaandrei1 a întrebat:

Http://imgur.com/a/rsWZezm
Imi puteti recomanda un tratament sau o "dieta" pentru a scăpa de tenul gras?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De tenul gras nu scapi (ma refer la predispozitia pentru ten gras), pur si simplu asa e tenul tau. Dar e foarte usor sa il ingrijesti astfel incat el sa nu mai fie gras (atata timp cat il ingrijesti).
Deci spala-te pe fata cu un gel de curatare pentru ten gras (recomand Avene, gasesti in Sensiblu, Catena etc), practic iei o picatura, freci in maini pana face spuma si te speli cu ea pe fata, nu dureaza mai mult de 30 secunde. Rutina asta nu o faci o saptamana, o luna, un an, ci toata viata! Daca vrei sa scapi de efectele tenului gras spala-te ca lumea, asta e tot ce trebuie sa faci.

| aXy99 a răspuns:

Spala-te mai des pe fata, foloseste un sapun de la farmacie special pentru ten gras, da-te cu creme de la farmacie pentru acnee.