| Patty_8050 a întrebat:

Il ultima vreme am observat fire de par crescute sub piele in toate zonele in care me epilez. De obicei aveam cateva pe picioare si in zona inghinala. Acum insa, le am si la subrat, lucru care nu s-a intamplat pana acum. Ma exfoliez zilnic si folosesc epilatorul. Inainte de epilator foloseam bic si atunci am observat cum creste parul inapoi. Decand am reinceput sa folosesc epilatorul, credeam ca probema se va diminua, insa s-a agravat. Ce ar trebui sa fac? In zona inghinala este cel mai inestetic, pe o zona am folosit epilatorul, in speranta ca nu voi mai avea fire sub piele. Inca nu au crescut (desi sunt sigura ca vor creste sub piele), dar mi-au iesit cosulete mici sad >Sfaturi

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Trebuie mers la u endocrinolog ceva, ceva nu-i in regula, pare a fii o dereglare hormonala cel mai probabil.
Te pup!

| Patty_8050 explică (pentru anonim_4396):

Am si ciclul menstrual foarte iregulat si cel mai probabil un chist la ovarul drept. Voi intreba medicul, multumesc de sfat happy

| Patty_8050 explică:

Nu ma epilez des.

| mikayla0001 a răspuns:

Ai avut vreodata un accident de masina? Am mai avut o cunostinta cu aceeasi problema si s-a dovedit ca era din cauza schimbului de sange, deoarece avusese un accident cu masina.In orice caz mai bine ai consulta un medic specialist sau daca nu chiar o cosmeticeana.

| Patty_8050 explică (pentru mikayla0001):

Nu am avut accident de masina, nici schimb de sange happy