| Miruna19miru a întrebat:

Imi doresc codite africane cu atat colorată sau par colorat. Stiu ca ati vazut, dar nu stiu eu sa explic.
Am păru des si toate cunoștințele mele imi spun sa nu imi fac astfel de codite pentru ca mi se va rari parul, ca sunt grele acele codite, ca se vede inestetic la rădăcina.
Precizez ca aceste cunostinte nu au avut astfel de codite dar totusi sunt experte in a da sfaturi. Mie imi place ce am vazut pana acum si mi-ar placea o schimbare de look pentru o lună.
Este cineva care a avut astfel de codite si imi poate spune daca vreunul dintre miturile de mai sus sunt adevarate?

Răspuns Apreciat de Editori
| Xalion a răspuns:

Te referi la dreaduri? Daca da, nu ti se rareste parul dar, va fi destul de strans si incalcit si va trebui sa ai grija de el. Ideea e ca fiind atat de incalcite, majoritatea persoanelor, cand vor sa scape de ele, le taie pentru ca nu are rost sa te chinui. Ah si cand iti creste parul atat de mare incat la radacina teoretic nu mai e dread, trebuie refacut acolo sus. Daca te referi doar la multe codite impletite, alea chiar is bine stranse si zic ca te va durea capul o perioada pana se relaxeaza putin scalpul, in rest nu vor fi probleme dar, la fel se vor desface foarte greu si necesita multa munca. Baftaa

| Miruna19miru explică:

Codite împletite nu dreduri

1 răspuns:
| Luna0010 a răspuns:

Ai cineva care o va face?
Dacă nu, sunați sau trimiteți-mi un mesaj.
400 de lei.