| assi a întrebat:

Imi poate recomanda cineva ceva produse pentru regenerarea parului?happy funda:*

5 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Ştiu că şi ingerinfrant, a dat acelaşi răspuns, dar e cel mai bine,
http://www.farmec.ro/......ui-66.html
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi recomand de aici,
http://www.farmec.ro/......ui-66.html
Te pup!

| G2225hda a răspuns:

Tratamentele pentru par Regivero

Gama REGIVERO cuprinde tratamente pentru ingrijirea tuturor tipurilor de par. Aceste tratamente naturale se folosesc pentru intretinerea parului, dar in acelasi timp tratamentul este impotriva caderii parului si stimuleaza cresterea intensiva a parului dumneavoastra.

Durata de viata a unui fir de par este limitata. Parul se misca in radacina timp de 2-4 luni si apoi cade lasand loc altui fir. Capul pierde in mod normal cca 100 fire/ zi. Daca observam o cadere excesiva a parului timp de 3 zile fara a-l spala si firul este insotit de radacina, atunci se ridica problema unei cauze interne si indicat este sa folositi produse pentru cresterea parului.

Tratamentul cu Regivero va rezolva toate problemele dumneavoastra legate de par. Fiind 100% natural, se recomanda persoanelor de orice varsta si orice sex. Acesta se aplica cu doua produse:
Regivero - pentru caderea parului
Regivero plus - pentru cresterea parului
Caderile importante de par pot duce la aparitia calvitiei (cheliei) la barbati, iar la femei la caderi difuze. Desi in trecut aceasta problema parea de nerezolvat iata ca acum am reusit sa creem un tratament pentru par 100% natural care previne caderea, dar si stimuleaza regenerarea parului.

Factorii care pot influenta acest proces nedorit se pot stabili cu ajutorul analizei radacinii firului de par, insotita de proba de sange, denumita trihograma.

Puteti comanda online tratamentul nostru, direct de pe site, din sectiunea Comenzi.

Tratament stoparea caderii parului

Iata unii dintre factorii care duc la caderea parului:

hormonii
anticonceptionalele
alimentatia
stresul
boala
medicamentele
razele solare
fibroza (este procesul de intarire a fibrelor tesutului din jurul radacinii, care nu se mai alimenteaza, generand caderea parului.
Tratamentul pentru cresterea parului

Un par frumos si bogat il are doar o persoana sanatoasa, cu un regim alimentar bine pus la punct. Este recomandat sa folositi un tratament pentru cresterea parului si in acelasi timp sa manancati alimente care contin vitaminele A, B, C si E. Produsele care contin fier si zinc sunt de asemenea indicate, cu atat mai mult cand iti doresti ca parul tau sa creasca mult mai repede. De asemenea, un par lung, frumos si sanatos nu se obtine printr-o minune. Aceste rezultate cer timp, atentie si o ingrijire temeinica. Daca va doriti sa aveti suvite mai lungi si dese, dar si scapati de chelie va recomandam sa incercati Regivero plus pentru cresterea parului.
http://www.tratamente-par.ro/

| Bogmina a răspuns:

Foloseste Lotiune Regeneranta cu Petroleum ( Vitamin A si B ).
Gerovital Plant Lotiune regeneranta cu petroleum stimulează circulaţia sanguină la nivelul scalpului, având astfel un efect pozitiv şi asupra procesului de creştere a părului. În acelaşi timp, ea întăreşte firul de păr, hrănindu-l şi hidratându-l.

Aplicare
Lotiunea se aplica cu ajutorul unui tampon de vata pe pielea capului si pe toata lungimea firului de par. Se maseaza bine, iar apoi lasa sa actioneze timp de 3-4 ore. Spala bine pe urma cu Samponul regenerant. Dupa limpezire, pulverizeaza Ser pentru varfuri deteriorate.

Gerovital Plant Lotiune regeneranta cu petroleum 100ml