| Onofresh2000 a întrebat:

Imi puteti recomanda ceva pentru tratarea cosurilor de pe frunte?

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Vizita la medicul dermatolog

| kiri11 a răspuns:

Elimina sucurile acidulate din dieta ta happy

| Tinna666 a răspuns:

Iti spun ce a functionat la mine..se gaseste argila alimentara si argila cosmetica la farmacie.un plic de argila coetica iti ajunge ceva timp si e pana in 2 lei..iti faci timp de 10 zile masti cu aceasta argila..amestesci putin praf de argila cu APA(dar putina, vezi si tu cata e necesara pentru a obtine o pasta cremoasa) si o aplici pe fata..eu o las cam o jumatate de ora-o ora..clatesti si te dai cu crema de galbenele..in ceea ce priveste argila alimentara, se gaseste la cutie care costa undeva la 12 lei si contine 21 de plicuri..trebuie sa bei in fiecare zi cate un plic(se prepara in felul urmator:seara intr-un pahar amesteci contunutul unui plic cu apa dar atentie ai voie sa amesteci doar cu lingura de lemn sau stica, nimic altceva si il lasi pana dimineata.in primele 7 zile bei apa din pahar exact asa cum o gasesti, vei observa ca argila s-a depus pe fundul paharului, dupa cele 7 zile inainte sa bei mai amesteci o data si bei cu tot cu argila)

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Savarinaaalaughing))

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Fa comanda pe net la apa de argint coloidal

| Daniela7776 a răspuns:

Zineryt. Il gasesti in farmacii la pretul de 30 de lei.

| NicoDi a răspuns:

Eu recomand tratamentele cu lumina intens pulsata. Dupa ce am incercat ani de zile tot felul de creme si solutii preparate in farmacie, este singura metoda prin care am putut trata si scapa de o acnee foarte inestetica. Pe mine m-au ajutat cei de la Glatt MedSpa, o clinica din Bucuresti. Din ce am inteles, se pot trata diferite probleme ale pielii.