| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda creme pentru cicatrice dupa nastere?

Răspuns Câştigător
| rael a răspuns:

Incearca un unguent cu galbenele sau arnica de la Plafar sau cauta in farmacii Dermatrix.gel ( daca nu gasesti, uite o adresa de unde poti lua informatii www.dermatix.ro )

5 răspunsuri:
| Mo a răspuns:

O crema de galbenele poate fi destul de buna pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crema pentru cicatrici pe baza de silicon:Pro-sil.Costa 130 ron si o poti comanda la adresa " italtrade@gmail.com " sau poti merge direct la sediul lor la adresa: str. Buzesti 74, etaj 2 sect. I, sau poti sa-i intrebi ce-ti recomanda pentru ca am vazut Epi-Derm – foite cu gel silicon care se aplica direct peste cicatrice. Sunt in forme standard care pot fi taiate sa se potriveasca pe forma cicatricei.(intra pe site-ul lor " http://www.italtrade.ro/detaliiBiodermis.html ").
Am mai vazut o crema zeraderm pentru cicatrici (170 ron )pe site-ul " http://www.efarma.ro/products.php?id=2111 ".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am folosit crema Mederma vreo 3 luni si a dat rezultate. Am facut comanda in America. Daca vrei pot sa-ti comand. Crema la tub de 50g am cumparat-o cu 30$, taxa de transport inclusa. http://www.mederma.com/.html Daca vrei vorbim, pe mess id-ul este geor_gm@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, eu am avut un accident de motor si am ramas cu foarte multe cicatrici...si am folosit CONTRATUBEX si am scapat de multe dintre ele...

| pestisoruldeea a răspuns:

Eu am nascut acum 10 luni prin cezariana!
eu m-am dat cu crema de galbenele si propolis si am spala operatia cu bitter suedez original inainte!
nu pot sa zic ca mi-a trecut 100% dar... e ok!
eu cu kilogramele dupa nastere am probleme! nu reusesc sa le dau jos!

pupici de la mine si galusca mea, andreea-nicoleta!