| ciocolatata11 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste creme/masti bune pentru puncte negre (peeling off) de preferat sa le pot gasi in magazine si nu de pe net

Răspuns Câştigător
| Andra9pk a răspuns:

Mai...eu am incercat o groaza, dar nu au dat cine stie ce rezultate. mai mult ma ajuta sa procedez ca la salon.Cureti tenul foarte bine, stai cu fata in abur (apa/ceai musetel) pana ti se deschid porii, apoi incepe extractia punctelor negre, folosind tifon pe degetele aratatoare. Poti folosi scrub pentru fata, sa elimini celulele moarte si apoi o masca pentru tipul tau de ten. Evita cremele grase sau fondul de ten pe baza de ulei. Punctele negre se fac din cauza sebum-ului.

| ciocolatata11 explică (pentru Andra9pk):

O sa incerc, multumesc!

1 răspuns: