| IrinaMihaela15 a întrebat:

Imi puteti recomanda site uri/videoclipuri/canale de Youtube de unde pot invata sa ma machez? ???? vreau tutoriale ce sa explice cat mai indetaliat si sa învăț chestii de baza, pentru machiaj natural sau care acoperă imperfecțiunile. Nu contează dacă sunt in romana sau in engleza.

6 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Sunt milioane. E cel mai căutat conținut. Caută că nu te doare mana.

| IrinaMihaela15 explică (pentru Dalmore):

Am cautat si nu gasesc destul de indetaliate. Dacă caut "how to make yourself look more pretty" sunt doar chestii penibile ca sa ai incredere in tine etc. Dacă caut "how to do make up" e ceva de genul "acum aplici fard roșu. " apoi se arată dupa ce l a aplicat deja, si trece la pasul următor, de parcă stiu cum se aplica fardul rolling on the floor

| Dalmore a răspuns (pentru IrinaMihaela15):

"make-up tutorial"
"tutorial machiaj"

| Bizon95 a răspuns (pentru IrinaMihaela15):

Https://www.youtube.com/......s?/results
:P
nu te-ai gandit la asta, nu?
traisca TPU;)

| Yurisa a răspuns:

Un canal Romanesc care explica pas cu pas e cel al Ilincai Munteanu https://www.youtube.com/user/AnnaIlly/videos

| IrinaMihaela15 explică (pentru Yurisa):

Multumesc, o sa ma uit :*