| MissAnneMary1 a întrebat:

Imi puteti spune daca apa micelara are un efect pozitiv asupra tenului acneic? Am cumparat o apa micelara de la nivea si vreau sa stiu daca imi poate afecta in vreun fel acneea si daca ma pot da cu ea si daca nu sunt machiată.

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Iti poate afecta acneea daca respectiva apa micelara contine iritanti si parfum. Pe un ten acneic se recomanda produse blande fara iritanti.
Apa micelara e pentru curatarea tenului indiferent daca esti machiata sau nu.
Efecte pozitive nu prea vad, e doar un produs de curatare si atat, nu trateaza, nu vindeca.

| Adelina28482 a răspuns:

Bună.
Am și eu o apă micelară de la nivea și am observat că ajută.
Mă dau cu ea când șterg machiajul și nu doar.
Seara mă dau cu ea si observ pe șervețel câtă murdărie se acumulează chiar dacă o spăl de 3 ori pe zi.Crede-mă am un ten curat.
Deci ajută.