| Sori_Sorina_1994 a întrebat:

Îmi rod unghiile și vreau sa îmi pun unghii.Cum pot sa o conving pe mama?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa iti iei un lac de unghii amar ca sa eviti acest obicei. Exista lacuri speciale in farmacie sau poti sa te duci la un magazin care are oje mai ieftine si sa-ti iei lacul transparent de la orkide - este foarte amar. laughing

Incearca sa depistezi cauza care te face sa-ti rozi unghiile si sa o elimini. Cel mai bine e sa ti le ingrijesti pe ale tale, unghiile false/cu gel in timp iti afecteaza unghia naturala. "Scuze" ca sa o convingi sa-ti dea bani sunt destule ( pana la urma ii poti strange si tu - dar de ce ai cheltuii banii pe ele si pe intretinerea lor cand poti sa-ti iei ceva de care te poti bucura mai mult timp? ) dar repercurisiunea folosirii lor nu cred ca merita doar pentru a avea o perioada unghiile mai lungi si cu un model dragut.