| alina1990 a întrebat:

In cat timp scap de celulita cu zatul de cafea?

7 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Unde ai mai auzit si prostia asta?
Celulita este o alterare a tesutului conjunctiv ca urmare a acumularii grasimii in adipocite si are ca urmare imbatranirea tesutului prin actiunea glucozei asupra fibrelor de colagen si elastina, tulburari la nivelul circulatiei limfatice si sanguine, care favorizeaza retentia de apa si toxine.
Apuca-te de un sport care iti place si frecventeaza-l.

| alina1990 explică (pentru Reek54):

Fac sport numai ca a inceput sa mi se vada celulita putin.iar cu zatul de cafea multe saloane folosesc zatul pentru tratamentele celulitice.chiar mi-am facut eu acum ceva timp si era si cu zat de cafea.tongue

| Reek54 a răspuns (pentru alina1990):

Daca faci sport nu are cum sa-ti apara celulita, sau poate faci prea putin.
Stii cum se spune, degeaba faci miscare daca apoi o tragi cu ciocolata.

| alina1990 explică (pentru Reek54):

Fac volei de performanta

| Reek54 a răspuns (pentru alina1990):

Ok, nu mai manca dupa ora 19, si mai fa si acasa..in timpul liber exercitii fizice, nu te limita doar la volei.

| thefighter1 a răspuns:

Nu cred ca scapi cu asa ceva. fa sport daca vrei sa scapi de ea

| xFakeSmilex a răspuns:

Amesteca o jumatate de cana de zat proaspat (de preferabil, cald) cu doua linguri de ulei de masline si aplica pasta pe zonele care iti sunt afectate de celulita. Lasa sa actioneze o jumatate de ora, apoi clateste zona fara sa folosesti gel de dus sau sapun. Rezultatele vor fi vizibile daca vei repeta procedeul cel putin de doua ori in fiecare saptamana.