| ela_2323 a întrebat:

In ce o sa va imbracati, coafura oja la sfirsitul anului scolar

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Mai este destul de mult timp pana atunci, dar am sa iti spun la ce m-am gandit.
In primul rand, daca este cald am sa ma imbrac la costum.(costum format din sacou cu fusta).
Am cumparat acum o luna un costum negru, simplu si nu l-am luat inca asa ca am sa-l iau la final de an scolar.
Apoi in picioare am sa imi iau pantofi cu toc, negrii.Sunt simpli, au doar in fata un model.
Parul am sa-l ondulez si am sa-l prind cu ceva agrafa sa nu stea lalai.
De machiat nu ma machiez.Atat imi pensez sprancenele, pentru a le da putina forma, si cred ca am sa folosesc rimel si putin balsan de buze.
Apoi oja nu cred ca am sa folosesc.Dar daca am sa folosesc am sa ma dau cu ceva culoare mai pala.
Poate vestimentatia mea ti se pare plictisitoare, dar asa am sa ma imbrac.
Nu imi place sa ma impopotonez.
Stilul simplu nu da gresi niciodata.winking

4 răspunsuri:
| Pixel2009 a răspuns:

Eu am o rochita turquiose simpla pana la bust iar de acolo are un imprimeu [ pe fusta ]. Pe umar are o fundita gen esarfa cu acelasi imprimeu. Normal, pantofi ca astia http://www.google.ro/......tp?/imgres doar ca nu au bereta asa lata. Parul mi`l prind intr-un coc deoarece am acea fundita pe umar si nu vreau sa fiu prea impopotonata. Poate o bratara la mana, ma mai gandesc. Bineinteles niste cercelusi draguti probabil perle. Cat despre oja, nu cred ca voi folosi, poate doar una incolora :)

Răspuns utilizator avertizat
| Geeeo21 a răspuns:

O fusta neagra,maieu negru,bolerou mov,margele mov, in picioare nu stiu ce o sa-mi iau da' stiu ca o sa fie cu tocbatting eyelashes, si o oja simpla! Parul o sa mi-l las pe spate.o sa fiu simpla da' draguta![simplitatea invinge vulgaritatea]:*

| AntoniaFollowill a răspuns:

Pantaloni conici navy LTB. pantofi navy garderoba proprie(un magazin oarecare). tricou gri colorat(maro) cu maneci cu mai speciale simplu. lant vintage(targ vintage). cercei H&M cu fundita maro. geanta Hermes maro.