| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare întrebătoare:
De ce unele femei reușesc să cucerească și să atragă atenția unui bărbat, chiar dacă nu sunt foarte frumoase sau măcar frumoase, fără că el să le fi cunoscut înainte, iar altele care tânjesc după atenția și aprecierea lui, chiar dacă sunt drăguțe și cu un caracter bun, nu o obțin?
De ce unele fete au popularitate în rândul bărbaților iar altele, oricâte strădanii ar face, nu o au?

Acesta e cazul meu.
Oricât de mult m-am străduit să atrag bărbații, niciodată n-am reușit. Niciodată n-am fost atractivă pentru nici unul.
Am fost în schimb ținta ironiilor datorită kg-melor în plus, ironii venite chiar din partea unui preot (știți povestea).
Încă o precizare: fostul meu șef în afară de preot, e și patron de magazine alimentare. Are câteva în zona unde locuiesc. Eu am lucrat că și vânzătoare la el.
Nici când am slăbit nu am reușit să atrag sexul opus.
Nu-s urâtă, nici proastă, dar nu am carismă, nici șarm. Niciodată n-am avut.
M-am durut felul cum s-a purtat fostul meu șef, batjocura și glumele proaste la care mă supunea zi de zi.
Pentru cine nu crede că un preot s-ar comporta așa, luați exemplul meu. Și nu, nu am interpretat eu aiurea, omul își bătea joc, NU glumea.
I-am îndurat un an de zile bădărănia și miștourile.
N-am avut o viață ușoară din cauza altora ca el care erau puși pe caterincă și glume proaste.
Și mai mult îmi cobora stima de sine atunci când mă ironiza și îmi punea porecle.
L-am întrebat o dată de ce se comportă așa cu mine și mi-a răspuns pe un ton ironic, arogant și golănesc, citez: "Ce mă, tu nu știi de glumă?"
A continuat să mă poreclească și să mă ironizeze și mai tare.
Nu meritam să fiu tratată așa. Un preot nu ar trebui să se comporte așa.
Unele au ce bărbat vor la picioarele lor, fără să miște un deget, iar altele nici dacă fac eforturi supraomenești, nu reușesc.

32 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Cand de cuprinde disperarea, nu prea mai vezi cum trebuie ce e in jurul tau.
Uita-te mai atenta la acele femei care zici ca au barbati la picioare dar si la acei barbati.
Sunt multe femei disperate dupa putina atentie, se vede de la o posta doar cand arunci un ochi pe profilul lor.
E suficient sa deschida telefonul sau sa dea o tura de oras si apar ofertele mai ceva ca la market.
Nu degeaba am zis sa fi mai atenta si la acei barbati care zici tu ca femeile ii au fara nici un efort...

| anonim_4396 explică (pentru ROB3RT89):

Fostul meu șef e un tip foarte selectiv și atent la detalii. I-a trimis cerere de prietenie unei tipe de la mine din oraș care strângea 1k de like-uri la poze.
Tipă nu e frumoasă, nici urâtă la față, dar e înaltă, are picioare frumoase, mulți bărbați i-au dat cerere de prietenie sau urmărire.
Are poze în ipostaze provocatoare, dar decente.
Eu când aveam FB abia dacă strângeam 100 de like-uri în 2 zile.

N-am contat nici că mă îmbrăcam în haine potrivite, adecvate, nici atitudinea mea sau comportamentul. Cum zicea Mosotti pe aici: dacă nu ai figură și fizic cât de cât atractiv, nimeni de sexul opus n-o să te ia în seamă vreodată.

| GabiDumitrescu a răspuns:

OK, deci daca nu esti urita, nici proasta, si ai reusit sa si slabesti, poate faci ceva foarte gresit. Sa zicem ca avem o prima intalnire. Iti place de mine fizic, dar eu sunt cam lemn cu temele de discutie. Sau poate sunt blocat/timid la ora aia. Iti sugerez sa imi vorbesti despre tine - valori, vise, planuri de viitor, ce te-a deranjat in ultima vreme/ce probleme ai. Cam ce imi spui?

| Celcestietot a răspuns:

Atractia nu tine in totalitate de tine, daca cineva nu te place la modul de relatie este ceva normal si viceversa. Poate ca tine si de personalitatea ta, dar cel mai important este sa gasesti pe cineva ca tine si pe care il doresti. Daca consideri ca este nevoie de o schimbare, fa-o.

| Eireann a răspuns:

Nu e asa greu. E sincer chiar vorba de incredere in sine. Alege ceva anune din infatisarea ta care iti pare cel mai atractiv si pune-l in evidenta ( machiaj imbracaminte etc). Data urmatoare cand vorbesti cu cineva o sa fii mai increzatoate fiindca stii cs involuntar vede ce crezi tu ca este cel mai atractiv. Cat despre sexy iar tine de attitudine, nu neaparat de haine. Eu cand simt nevoia de asta port cea mai sexy lenjerie intima pe care o am. Nu o vede nimeni dar eu stiu asa ca ma face sa ma simt sexy chiar daca port tricou si blugi. Si nu lua totul prea in serios.

| carevaescu a răspuns:

"Oricât de mult m-am străduit să atrag bărbații, niciodată n-am reușit. Niciodată n-am fost atractivă pentru nici unul. "

Cel mai probabil nu e adevărat. Doar ca nu i-ai observat pe cei atrasi de tine. Imi imaginez ca e greu sa bagi in seama un oarecare care încearcă sa-ti capete subtil atentia cand esti obsedata de un anume barbat.

"Unele au ce bărbat vor la picioarele lor, fără să miște un deget, iar altele nici dacă fac eforturi supraomenești, nu reușesc."

E un fals. Înțeleg placerea de a exagera, dar hai sa fim rezonabili. Nu există asemenea femei.

| carevaescu a răspuns (pentru carevaescu):

Dar cred totuși ca intrebarea ta e de fapt "cum pot sa atrag atenția acelui preot, cum pot sa l seduc, etc. "

Ei bine, doar el îți poate poate răspunde. E un om nu o mașinărie cu un cod secret.

Dar nu ți-e frică de Dumnezeu? Sau dacă nu crezi in Dumnezeu, nu consideri ca e imoral sa vrei să atragi un bărbat însurat?

| anonim_4396 explică (pentru carevaescu):

Scopul vietii acestei fete e să seducă acel preot dar nu a reușit. După ce il seducea se lăuda la toată lumea că a curvit cu preotul. Apoi apărea la știri. Dacă nu a reușit iși exprimă frustrările și-l vorbește de rău aici.Ea joacă rolul de sfântă iar preotul e vinovat de toate.Mai ales vinovat că nu i-a făcut ei oral(asta era una din fanteziile pe care le-a scris aici).

| carevaescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Acea fata care...nu esti tu?

| CleanHeart a răspuns:

Creierul, cu asta tai și spânzuri

| DeMicUnCălător a răspuns:

Dacă vrei atenția bărbaților ai nevoie de trei calități. Fi sexy, fi sexy, fi sexy. Iar dacă vrei să-l ți langă tine fă-i si-o ciorbă bună.

| anonim_4396 explică (pentru DeMicUnCălător):

Nu pot fi sexy. N-am fost niciodată.
Nu am nici un strop de carismă, nici dacă m-aș fi îmbrăcat provocator.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru anonim_4396):

Poți, dar nu vrei!
Căți ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru DeMicUnCălător):

23.

Nu am nicio șansă.
Cum zicea Andreea Bălan în melodia "Aparențe:
"Poate ar trebui
Să mă deghizez să mă poți iubi!"

Numai deghizată în altcineva aș reuși să fac vreun bărbat să mă placă.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă vrei. La 23 de ani nu există să nu fi sexy.
Sexy nu inseamnă provocator, ci feminin.
Haine, parfum, zămbăreață, mers pe tocuri și cu pieptul in față.
Trebuie să fi sexy, trebuie să te schimbi. Nu ai de ales!

| anonim_4396 explică (pentru DeMicUnCălător):

NU e posibil unde nu există carismă și șarm.
Am slăbit, m-am îmbrăcat frumos, dar NU s-a putut. Asta e. Asta mi-e soarta.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru anonim_4396):

Limita asta e doar in mintea ta. In viață un lucru e clar si constant. SCHIMBARE. Voluntar sau Involuntare noi ne schimbă in fiecare zi.

| anonim_4396 explică (pentru DeMicUnCălător):

Nu știu dacă ai citit postările mele anterioare unde îmi povesteam experiența de la fostul loc de muncă; câtă batjocură a trebuit să îndur din partea fostului șef (preot), deoarece aveam doar câteva kg în plus.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am citit postările anterioare.
Kilogramele in plus n-au nici o legătură cu sexualitatea. e doar în minte ta.
A fi sexy vine din feminitatea cu care ești inzestrată din naștere. Ai vărta potrivită, ai ochii feminini, zambet, inceredere de sine și,, in cele din urmă săni, fund și picioare. Ai toate uneltele necesare de a fi femeie. Foloseștele și in favoarea ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand nu cred ca ai nimerit bine categoria happy, insa ceea ce as putea spune este ca totul depinde de personalitatea ta. Felul in care arati sau aspectul, conteaza pana la un anumit punct...carisma si intentiile bune completeaza personalitatea care te face sa devi o femeie unicata. Increderea in sine si in fortele proprii, asumarea si acceptarea realitatii face o femeie sa fie atragatoare pentru sexul opus. Nu lua totul prea in serios, fiindca vei avea de suferit intr-un final si nu merita acest lucru. Glumitele acelea sunt inocente si nu trebui sa fi asa artagoasa in privinta acestora, fiindca oamenii glumesc, incearca sa creeze o atmosfera inedita, probabil ca ai suferinte/traume nevindecate si acest lucru indeparteaza persoanele din jur. Nu sunt psiholog, insa ar trebui sa lucrezi cu tine si sa iti imbunatatesti imaginea personala, nu prin aspect neaparat, ci prin reglementarea trairilor personale, emotiilor si actiunilor. Asa vei putea atrage partea barbateasca mult mai usor! Succes si ai incredere in tine, totul se va rezolva

| just4ubr2015 a răspuns:

Ce varsta ai inaltime si kg

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu ai gasit inca barbatul care sa te faca sa te simti sexi si sa fii femeie

| Nicusor1975 a răspuns:

Este posibil ca unele femei să aibă carisma, șarm sau alte calități atractive care le ajută să atragă atenția bărbaților, în timp ce altele nu au aceste calități sau nu le pot exprima în mod eficient. De percepția și atitudinea de asemenea, față de propria persoană poate afecta modul în care o persoană este percepută de celilalți. Este important să înțeleg că frumusețea este subiectivă și că atractivitatea nu depinde numai de aspectul fizic, ci și de personalitate, încredere în sine, inteligență, umor și alte calități. Nu toți oamenii au aceleași gusturi sau preferințe. Este important să te iubești și să te respecți pe tine însuți, indiferent de cum te percep alții. Este important să te înconjori de oameni care te respectă și te apreciază pentru cine ești, nu pentru cum arăți sau pentru cum îți dorești să fii perceput. Nu ar trebui să te lași influențat de glumele proaste sau de comportamentul nedorit al altor oameni. Nu meriți să fii tratat în acest mod. Nu ar fi recomandat să te îndepărtezi de această platformă pentru că un preot sau fostul șef să fie purtat cu tine, deoarece aceasta doar le oferă controlul asupra ta și îți împiedică să te expui și să te conectezi cu alți oameni care ar putea fi interesați. de ceea ce ai de spus.

| anonim_4396 explică (pentru Nicusor1975):

A fost o experiență neplăcută și deja simt că vreau să dau un restart vieții mele, să șterg ce a fost așa cum ștergi istoricul unui browser.

Ca să vin și cu un exemplu de miștouri pe care mi le făcea șeful meu, preot "evlavios", uite aici unul dintre ele: venea în magazin să cumpere câte ceva (în afară de preot, e patron de magazine alimentare) și când nu găsea făcea mișto că am mâncat eu produsele respective.
O dată era ploaie torențială, mă prinsese ploaia (nu aveam umbrelă) și m-am văzut și a început să râdă de mine că întru la apă și mă "micșorez" și mai rău.
El era în mașină, cu geamul tras jos și mă privea, rânjind.

| sabin89 a răspuns (pentru Nicusor1975):

De unde tot răsăriți, mă, cu răspunsuri generate de inteligența artificială?

| Nicusor1975 a răspuns (pentru sabin89):

De la rasarit rasare, Ce ati patit domnule Sabin? eu zic sa ramaneti calm, vedeti_va in continuare de treaba si daca puteti oferiti in continuare si dvs suport si ajutor celor care nu gasesc un raspuns sau intr-adevar au nevoie de un raspuns atunci cand sunt au nevoie ...Cat des[pre inteligenta artificiala nu stiu prea multe si nu ma intereseaza ...domnule ma!

| Parkia a răspuns:

"Nu-s urâtă, nici proastă, dar nu am carismă, nici șarm."
Nu stiu cum arati. Dar citind ce scrii tu pe aici, nci desteapta nu esti. Poate asta ii indeparteaza. Ca vrei sa o faci pe-a desteapta, ca te dai la un popa care trebuie sa fie un exemplu de fidelitate si... altele.

| anonim_4396 explică (pentru Parkia):

Nu m-am "dat" niciodată la el. Altă e să placi pe cineva și altă e să îi și arăți asta.
Eu nu i-am arătat niciodată, prin nici un gest, că îmi plăcea de el.

| Manoila27 a răspuns:

Citind postari de ale dvs este usor sa-mi dau seama de ce barbatii fug.
"Nu-s urâtă, nici proastă"

| anonim_4396 explică (pentru Manoila27):

Nu, nu se poate spune că-s urâtă, nici proastă nu sunt. Nu mi-a insinuat niciodată nimeni astfel de chestii.
Aș putea spune că-s normală, dar nu am șarm sau carismă.
Nici cu Facebook-ul nu am avut succes.
Abia dacă adunam 50 de like-uri într-o zi.

| emazuza a răspuns:

Eu cred ca totul depinde în primul rand de cum te vezi și de încrederea care o ai în tine. Dacă u nu ai încredere în tine, nu te simți atractivă și nu te iubești, nimeni nu o va face.
Bărbaților le plac provocările, nu vor o femeie care sa para prea disponibilă.
Eu una merg pe premiza cine ma place, ma place asa cum sunt. Până acum am cucerit doar cu un zâmbet finuț.

| anonim_4396 explică (pentru emazuza):

Nu pot avea încredere în mine și să mă iubesc când alții îmi coboară stima de sine făcându-mi bullying constant. Îmi taie orice elan.

Ce noroc pe tine...să cucerești doar cu un zâmbet. Eu n-am reușit nici când am fost slabă, da barem cu un zâmbet.
Oricum, el e un tip rafinat și selectiv, nu s-ar uita în veci la o tipă că mine, nici dacă ar fi neînsurat.