| XZX213 a întrebat:

Întrebare pentru cele care folosesc epilatorul. Am auzit ca efectul poate dura pana la o luna este adevarat (vreau răspuns din propria experiență)? Care epilatoare sunt mai bune cu pensete sau discuri metalice? Eu am găsit unul de la Philips satinelle care este acceptabil pentru bugetul meu, este bun?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu am folosit pana acum epilator cu discuri metalice. Insa am folosit doua cu pensete. Daca optezi pentru unul cu pensete este bine sa iti iei unul cu cat mai multe.

Cat despre efect, da, depinde de la persoana la persoana. La mine dura intr-adevar cam o luna, insa in ultimele doua saptamani parul incepea sa creasca pe alocuri, deci tot trebuia sa ma rad o data sau de doua ori pe saptamana.

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Efectul este diferit de la persoana la persoana. Depinde cat de repede creste firul tau de par. Eu am Braun Silk-épil 7. Mi se pare un epilator bun. Nu am incercat alte firme pana acum. Daca alegi un epilator cu pensete, trebuie sa aiba cat mai multe.

| Ciubotariu_Teodora_1999 a răspuns:

Depinde cat de repede iti creste parul.Mie imi creste foarte repede si dureaza doar 11-14 zile.