| Andreea930 a întrebat:

Întrebare pentru fete! Cu ce ar trebui să șterg rujul mat de pe buze? Eu îl șterg cu servețele umede demachiante. Voi cu ce îl ștergeți?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Dischete cu apa micelara

| Andreea930 explică (pentru Adry05):

Nu se usucă buzele?

| Adry05 a răspuns (pentru Andreea930):

Nu stiu, nu mi se pare c-am avut probleme. Oricum folosesc in general un balsam hidratant dar chiar si cand nu folosesc nu mi se pare ca le-as avea uscate. E buna si varianta cu uleiul de masline mai ales daca ai impresia ca ti le usuca demachiantu sau apa micelara.

| Andreea930 explică (pentru Adry05):

Mersi de sfat! :* nu am folosit apă micelară pentru demachierea rujului, dar o să încerc. Și eu folosesc balsam de buze de la lacalut!

| Adry05 a răspuns (pentru Andreea930):

N-ai pentru ce. Desi sunt contra produselor de la Avon si Oriflame, am ajuns sa pun mana pe un balsam de buze de la oriflame, e intr-un „borcănel" galben, e cu miere, mi se pare extrem-extrem de bun si are si un pret super. Daca am buzele uscate ma dau de 2 ori cu ala si is super ok dupa, hidrateaza foarte bine.

| Andreea930 explică (pentru Adry05):

Crema de gălbenele nu ai încercat pentru buze?

| Adry05 a răspuns (pentru Andreea930):

Nu... si parca nici n-as incerca, foloseste mai degraba uleiuri (masline, cocos) sau miere.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat vreodata cu ulei de masline care e bun pentru piele sau cu lapte din frigider? Torni putin pe dischetele demachiante si gata. Eu ma demachiam cu apa micelara si au inceput SA ma usture ochii asa ca am renuntat si am folosit lapte.A fost mai bine.