| Sofer a întrebat:

Întrebare pentru fete laughing va plac băieții care sunt tunși zero sau își lasă parul sa crească pana își aduc aminte ca trebuie sa mai meargă și la frizer? Eu sunt certat cu frizerul și nu am timp sa merg la tuns regulat. Deci părere. Băiat tuns zero sau cu o freza cât de cât sau cu parul lung?

31 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Iti dau un sfat masculin, lasa-te exact asa cum iti place tie, parerea lor chiar nu conteaza. O sa auzi/vezi pareri impartite, sute, mii, unele vor cheliosii care au chelit natural, altele vor baietii care totusi au parul des dar se rad pana la 0, altele vor pletosi, altele vor doar cu parul scurt, altele vor sa ai parul mediu si sa-l aranjezi, cu contur, carari si bla bla.

Ai avantaje si dezavantaje daca te razi in cap, dezavantajele tin de estetica, nu pe toti ne prinde bine chelia, eu m-am ras in cap acum ceva saptamani sa vad cum imi mai sta (nu e prima oara cand imi las chelie) si am fost socat, dar si alte persoane care ma stiau cu parul mediu s-au socat, parul iti aranjeaza foarte mult fata, se pliaza cu o anumita fizonomie, de aia exista atatea tipuri de freze, de preferat ar fi ok sa te tunzi ca sa ai parul aranjat, poate te avantajeaza mai mult o astfel de freza.

| Sofer explică (pentru Drimmero):

M-aș tunde army style singur acasă.

| Drimmero a răspuns (pentru Sofer):

Nu merge sa te tunzi singur buzz cut, e dificil...trebuie sa ai masina care sa iti faca diferentele de pierdut si sa ai maini pricepute.

| Sofer explică (pentru Drimmero):

M-am mai făcut de 2 ori singur cu o singura mărime. Și a ieșit bine.

| Freya1 a răspuns:

Parul lung nu imi place la băieți sub nici o forma.Nu spun ca asa e, sau ca toti bărbați cu parul mare sunt asa dar nu stiu de ce, bărbați cu par lung mi se par mai libidinos.Nu vreau sa generalizez, nu supun ca e neapărat asa dar nah.Ca sa nu mai vorbim ca un par lung trebuie întreținut si nu toti bărbați au timp sau chef de asa ceva.
Sincer, daca iti cade parul merita sa te tunzi 0, altfel nu vad de ce ai face -o.

| Drimmero a răspuns (pentru Freya1):

"Sincer, daca iti cade parul merita sa te tunzi 0, altfel nu vad de ce ai face -o." din cand in cand e ok sa te mai razi pe cap chiar daca ai parul des, chiar e sanatos pentru scalp.

| Freya1 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu oricui ii sta si atunci mai ti cont si de asta. Daca tie iti sta nașpa asa, de ce sa stai complexat luni de zile.

| Drimmero a răspuns (pentru Freya1):

Si ce faci daca chelesti? iti pui si problema asta, ca te ia prin surprindere/

| rereselpahfeliedemaine a răspuns (pentru Freya1):

Low-key am parul mai lung doar ca il trag pe spate cu gel. Mafia style!

| Freya1 a răspuns (pentru rereselpahfeliedemaine):

Maaama ...in fine, fiecare cu gusturile lui, dar mie nu imi place deloc.
Dacă îmi spui ca iti mai pui si cordeluta...big grin

| rereselpahfeliedemaine a răspuns (pentru Freya1):

Nu sunt poponar, te rog frumos

| Freya1 a răspuns (pentru rereselpahfeliedemaine):

Nu poponar, dar mai sunt baieti ce au parul mare si isi pun cordeluta sa nu le vina in ochi.

| Catrice a răspuns:

Nici, nici. Extremele nu sunt niciodată bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi plac nici cheliosii nici pletosii. Impaca-te cu frizerul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pletosii barbosii au cel mai mult succes la femei
Stupid sa zici ca a avea parul lung e o extrema. Extrema e sa ai parul pana la genunchi si sa-l piepteni cu grebla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zero sau un par cat mai scurt happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca vreo fata își alege iubitul după parul luihappy dar îți spun părerea mea personală: sunt băieți care arată bine cu parul scurt si pe care nu i ai putea vedea altfel, pentru ca asa le sta cel mai bine și băieți care au parul mai lung și chiar le sta bine asa. Deci depinde de stilul tău vestimentar și forma fetei. Personal nu mi plac pletele la băieți, dar o codița prinsă sus asa pe șmecherie nu ma deranjeaza laughing

| Sofer explică (pentru anonim_4396):

Https://ibb.co/ft7R5Tp
Eu asa l-aș lasă să crească dar e greu ca îmi este cald.

| Goddessss a răspuns:

Soooo, in cazul asta merg pe pletosi dar maxim pana la umăr (gen ca Kurt Cobain) maximmmm.
De are parul tuns la 0, nu-mi place. Da impresia ca are o boala si arata nașpa.
Si da is fată.

| MaryMaria333 a răspuns:

Eu una ma uit numai si numai după băieți cu par lung! Si mai ales daca is si rockeri. Asta e genul meuwinking De'aia cu par scurt ii plin, oricine ar avea, dar pletosii is editie limitata

| Sofer explică (pentru MaryMaria333):

Ma fac rocker. Par lung hihi.

| MaryMaria333 a răspuns (pentru Sofer):

Buna alegere! Ai avea o nouă fană gen eu big grin

| MPersephone a răspuns:

Eu cred ca fiecare frizura ar putea merge bine, in dependenta de cum iti sta. Nu imi placeau baietii cheli, dar intr-o zi am vazut in transport un barbat chel, dar arata foarte bine, asa ca imi imaginez ca exista barbati pe care ii prinde.
Personal nu imi place nici prea lung, nici prea scurt, dar si fetele au diferite gusturi.
Dar tu stii ca mai exista frizeri pe lumea asta? )

| Drimmero a răspuns (pentru MPersephone):

La chelie merge barba si o fata rotunda, niste sprancene dese eventual si o mare incredere de sine ca sa dea bine, nu ne prinde chelia pe toti, asta e clar, uneori chiar e o mare drama cand incepi ca barbat sa chelesti, unii accepta cu greu iar altii o vad ca pe ceva benefic (le sta mai bine decat daca ar avea par).

| Bariel a răspuns:

Depinde de look, unora le sta bine tunsi foarte scurt, gen army style. La fel si cu parul lung

| Alinailies a răspuns:

Cred ca băieții ingrijiti sunt mai apreciati

| Andreea_Deea_1999_quMo a răspuns:

Eu sunt de parere ca imi plac baietii cu par nici prea scurt dar nici prea lung.

| Dianacurioasa93 a răspuns:

Ceva mediu. Să fiu o frizură stilizată.

| weirdgreenalien a răspuns:

Fiecare fata poate avea o părere diferită. Eu îți recomand sa te tunzi cum îți place tie. Dacă o fata nu te accepta așa cum esti atunci nu merita sa îți pierzi timpul cu ea!?

| Sofer explică (pentru weirdgreenalien):

Bine spus. Părerea asta vine din partea unei fete? happy

| ionutmihai2002 a răspuns (pentru weirdgreenalien):

El cerea o parere, de ce naiba generalizezi