| miha90z a întrebat:

Intrebare pentru fetele care folosesc placa : voi ce produse pentru ingrijirea parului folositi?

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Pai uite ce sfaturi iti dau, iti spun din propria experienta pentru ca stiu ca placa cauzeaza mult rau parului.Si iti pot da mai multe solutii pentru ca parul tau sa nu se mai usuce si sa fie aspru la atingere dar si pentru varfurile despicate.
Specific ca si eu mi`l intid cu placa de aproximativ 1 an si nu mi-a cazut parul sau m`am facut cheala asa cum spune cam toata lumea pentru ca am avut grija ca parul meu sa n`o patzeasca astfel desii nu pot spune ca este perfect. dar nici nu se vede ca m`il indrept cu placa adica nu pare a fii deteriorat sau mai stiu eu ce.
Mai intai si mai intai sa iti cumperi un sampon pentru par deteriorat.deoarece placa ti`l deterioreaza si sa nu cumperi sampoane pentru par gras sau normal deoarece acestea iti usuca foarte mult parul.
Balsamul. probabil ca ai observat si tu ca parul tau e aspru la atingere si ti-ai dorii ca el chiar daca e intins sa fie si moale cu toate ca este facut cu placa? ei bine balsamul hidrateaza foarte mult parul si ii confera stralucire si il face moale.
Trebuie sa stii ca inainte sa te faci cu placa trebuie sa folosesti un ser protector.pe piata sunt foarte multe varietati si ai de unde alege. majoritatea dau roade.Iti spun eu ce am si anume serul termoprotector de la GEROVITAL PLANT nu costa mult in jur de 15 ron mai mult nu costa acest produs. dar mai sunt si altele foarte buna cum ar fi de la Kallos etc.
Gerovital Plant are multe produse pentru parul deteriorat poti gasi si sticlute cu un ser cu acelais nume bun pentru varfurile despicate si par nehidradat. pretul nu trece de 10-15 ron.
De asemenea mastile pentru par. iti poti face tu masti acasa naturale foarte eficiente poti gasi pe google dar poti si cumpara.
Si un produs care tot iti face parul placut la atingere este ceara pentru par dar acesta n e intrebuintat sa folosesti mult deoarece o sa iti dea impresia ca parul e nespalat.
Sper ca ti-am putut fii de folos.
Multa sanatate iti doresc.

5 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Totul de la gerovital este foarte bun!
Eu am sampon, balsam, masca si spray anti-termic.
Folosesc placa de 2 ori pe saptamana si am un par super cu aceste produse...

| NicolaeCotet a răspuns:

Eu sunt baiat si folosesc placa big grin

| ellyy a răspuns:

Eu folosesc ser pentru varfuri uscate/despicate de la avon. Il aplic pe parul uscat, in special pe varfuri si nu prea aproape de radacina firelor de par. Are consistenta uleiului, doar ca ceva mai gros. Ai sa observi ca atunci cand il indrepti cu placa, va iesi un fel de abur, dar asta tocmai pentru ca temperatura ataca mai mult serul si mai putin firul de par. Am observat mai sus ca iti cade si parul din cauza placii. Eu (desi mi-a fost foarte greu) am renuntat la placa aproximativ un an de zile. Si mie mi se subtiase si imi cazuse mult par, dar in acel an s-a regenerat total, si acum parca nici nu mai cade ca inainte si nici nu se mai subtiaza. Macar 6 luni de zile, uite acum, ca se raceste vremea, e ok sa-l porti neindreptat, mai ales ca si frigul dauneaza parului. Incearca, de asemenea, sa tunzi varfurile cat mai des. Daca nu-l tunzi macar o data la 2-3 luni, nivelul de despicare/ardere al varfurilor creste centimetru cu centimetru, pana vei fi nevoita sa tunzi chiar si 10 cm din lungimea parului. (asa am fost eu nevoita sa fac, din neglijenta) Sper sa te ajute sfaturile mele, eu cand am inceput sa cochetez cu placa nu aveam toate aceste informatii, si mi-ar fi fost mai usor. Bafta!

| dulceatzamara a răspuns:

Buna, eu folosesc sprayul pentru protectie termica de la syoss.Pentru mine e foarte bun, deoarece parul meu e rebel si ondulat.Cu acest produs parul sta intins cateva zile (pana te speli pe par) si il protejeaza. Sper ca ti-am fost de folos.