| AndreeaM1 a întrebat:

Intrebare pentru fetele cu parul ondulat: daca va spalati seara si nu il uscati, a doua zi va sta la fel de bine? Eu, cel putin, ma spal seara, se usuca pana ma culc si sta foarte buclat, iar a doua zi sta foarte urat. Buclele se lasa in anumite parti si sunt nevoita sa il intind pe tot. deja a devenit un obicei.
Exista solutii pentru accentuarea buclelor? Ofer funda, multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci pentru ca si daca dai cu spray si solutii, iti strici firul de par.
Incearca sa-l usuci cu feonul si sa-l asezi din perie, eu asa fac.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Insasi fohnul mai strica firul de par.

| anamariarot a răspuns:

Poti folosi un spray din acela pe baza de sare, cu efect "wavy", accentueaza buclele. Te sfatuiesc sa nu dormi cu parul pe spate, ci sa il prinzi intr-un coc sau sa il impletesti intr-o coada lejera, pentru ca in timpul somnului te tot intorci si implicit parul se va freca de perna, iar dupa ce te speli, nu-l freca rau cu prosopul, ci tamponeaza-l usor, ca sa nu stea in toate partile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa ce a mai spus Ana, il poti usca cu fohnul, dar doar daca ai spray termoprotector si difuser.

| Luizaaa a răspuns:

Buna! Si eu pateam la fel. Acum cand este 80-90 % ud il impart in 2 parti le rasucesc si le las asa cam jumatate de ora. O sa iasa niste bucle foarte dragute. Daca vrei poti sa le faci cu ajutorul unei esarfe. La fel il rulezi pe esarfa apoi legi esarfa, poti sa o tii o ora. Dupa ce ai facut buclele poti sa iti dai cu putin fixativ ca buclele sa nu se strice. Dimineata te piepteni si iti rasucesti parul sa se onduleze inapoi. Sper ca te-am ajutat.

| Îmiplacesacitesc a răspuns:

Asta pățesc și eu

| goldi a răspuns:

Cumpara-ti sampon curly