| anonim_4396 a întrebat:

La 15 ani mai pot spera la un maxilar proeminent, masculin? Toti prietenii mei care au un maxilar masculin il aveau de cand erau mici, eu mai am vreo sansa? Eu mai seman si cu mama care are un maxilar rotund. si eu nu suport forma asta si ma intristez. am observat ca daca am fesul in cap pare mai ingust si mai. masculin. o avea si parul vreo legatura?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Nu conteaza cum te privesc oamenii la exterior; important este felul cum te vede Dumnezeu. Nu El a creat pe om? Nu El a facut si maxilarul omului? Tatal nostru ceresc poate sa indrepte ceea pacatul a stricat. Poti sa te rogi Lui. Poate sa fie si o mostenire genetica; dar chiar si asa, te poti ruga Bunului nostru Parinte ca sa te faca sa arati bine. Poate ca planul Lui este altul si raspunsul va veni intr-un mod in care nu te astepti.
Dumnezeu a vindecat foarte multi oameni de boli incurabile, si poate sa faca lucrul acesta si astazi. Dar chiar daca nu o va face, in ziua pregatita de El, tot cei ce vor fi mantuiti vor arata desavarsit, vor fi perfecti si din punct de vedere fizic.

Sa nu crezi ca esti singurul care nu arata bine:
https://www.youtube.com/watch?v=c6u-k3kbrz8
Si asta: https://www.youtube.com/watch?v=ljZTAPRu1H4