| mihnea_mos a întrebat:

La ce se foloseste apa termala? Am inteles pentru ten, dar cand? Dai asa cand ai tu chef sau?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Apă chioară auzi și tu laughing)
e bună ca și toner după ce cureți tenul pentru că calmează pielea. mai este bună și dacă ai în rutină acid hialuronic deoarece acesta se aplică pe ten umed. Mai e bună și în caz de iritații

| sierra1 a răspuns:

"cand ai tu chef sau?"

- când e nevoie: pentru tenul uscat, apa termala devine un adevarat miracol, aceasta avand un grad mare de hidratare si o capacitate uimitoare de a mentine echilibrul hipohidric al tesuturilor cutanate. De asemenea, tenul uscat este cel mai predispus imbatranirii premature, iar apa termale are capacitatea de a anihila radicalii liberi si de a oferi elasticitate si rezistenta pielii. O alta calitate remarcabila a apei termale este actiunea revigoranta, decongestionanta si energizanta pe care o are asupra tenului, aceasta avand capacitatea de a activa circulatia sangelui. Pulverizata zilnic, apa termala reduce semnele de oboseala, catifeleaza si reimprospateaza pielea. Poate fi folosita cu succes in procesul de demachiere, indepartand impecabil impuritatile si tonifiind tenul, pentru calmarea iritatiilor aparute in urma expunerii la soare, dupa ras sau epilare, si pentru a fixa machiajul pe ten.

| Lowkee a răspuns:

Nu foloseste la nimic, e apa chioara.

| marina_bis a răspuns:

Salut!

Sprayul cu apa termala nu se foloseste doar pentru ten. El il folosesc in locurile unde ma irit. Il dau si pe cel mic la fel: fundulet, manute, gurita.
Il folosesc vara cand imi este cald si vreau sa ma mai racoresc, il dau pe fata, la iritatii, ca demachiant.