| mihaeellaaa a întrebat:

La majoritatea firmelor de vopsea de par trebuie sa stai jumatate de ore cu vopseaua in cap. E adevarat ca daca stai mai mult iese mai inchisa culoarea si daca stai mai putin de jumatate de ora iese mai deschisa?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde de nuanta.La blond daca stai mai mult decat timpul recomandat se deschide mai mult, dar parul va avea de suferit pentru ca se arde foarte tare.Pt negru si roscat bineinteles ca daca stai mai putin nu se fixeaza bine pigmentii de culoare si parul nu se coloreaza cum trebuie si daca stai peste timpul recomandat nu se intampla nimic pentru ca parul s-a colorat deja, timpul fiind suficient.

| Turdeanul a răspuns:

Depinde si ce vopsea e