| anonim_4396 a întrebat:

Lampa mea de unghii uv începe sa se strice (începe sa se oprească lumina) poate sa ia foc dacă încerc sa o mai folosesc de câteva ori?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu o mai folosii are contacte imperfecte si da poate face un scurt circuit, lampa aceea se alimenteaza din transformator 9 sau 12 volti? poate este defect alimentatorul ei si de aia se opreste.

| Curiozitățitpu a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Și dacă face scurt circuit ce pot păți rau? Chiar mi as face unghiile. măcar azi?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Curiozitățitpu):

Daca face scurt se va arde transformatorul nu va afecta lampa doar daca defectul este in alimentator, daca defectul este in interiorul lămpii va iesii fum acolo sunt tensiuni mici intre 3 si 12 volti nu vei pătii tu nimic, dar cand o pui in priza lampa ce simptome are? Miroase a ars?

| Curiozitățitpu a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu mi pare ca miroase a ars, doar se opresc becurile și se aprind iar, după ce insist pe butonul de pornire și se încălzește atâta tot

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Curiozitățitpu):

Are un defect si ar trebui sa o duci la ei in servis, cauta cartea tehnică a lămpii si acolo gasesti servisurile lor unde o poti duce.

| Albert88 a răspuns:

Poti sa achizitionezi una de pe link-urile de mai jos au produse de calitate
Reduceri de pana la 75%
https://bit.ly/3o0TNpq {KitUnghii.ro}
https://bit.ly/3IF1hGv (nailsup. Ro)

| luigifan a răspuns:

Buna. Nu va lua foc, dar, daca mai ai garantie, sa-ti schimbe becul sau, daca nu mai ai garantie, iti cumperi unul nou.

| HelpingPeople a răspuns:

Buna! nu, nu va lua foc, dar iti recomand sa iti leduri noi la lampa.