| norberto a întrebat:

M-a intrebat o prietena daca stiti cum se scoate pata de rugina din haine. vreau ceva ce sa mearga 100%.

9 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Petele de rugina ies garantat cu zeama de lamaie... pui pe pata (lasi 10 min) si nu te ingrijora daca vezi ca raman alte pete galbui pentru ca ies la spalat (pune zeama pana se curata de tot)

| faramatania a răspuns:

Http://www.uzcasnic.ro/ce-nu-stiati-despre/scoaterea-petelor-din-tesaturi
Citeşte mai sus, cu lămâie, şi mai eficient cu sare de lămâie, pusă direct pe pată, şi umezit puţin.Iese garantat.

| blk23 a răspuns:

100% nu stiu ca depinde de pata, dar incearca cu vanish

| norberto explică:

Ce legatura are?

| WR104 a răspuns (pentru norberto):

Reclama, nu are legatura, iarta-l.

| norberto explică:

Copilul meu ai fost iertat.

| lllarisaa02 a răspuns:

Daca e alba bluza, poti incerca cu clor laughing, daca nu, cu tix iasa rugina ori cu rostisol, umezeaza zona unde este rugina si pe urma pune solutia tot in acea zona, lasi asa pentru cateva minute apoi freaca finut pe haina cu o periuta de dinti.
Succes.

| Gabyy2001 a răspuns:

Asta este simplu... o pui in apa sau in masina de spalat si pui : dero sau bonux si ti se va duce. cel putin asa am auzit...

| norberto explică (pentru Gabyy2001):

Crezi ca nu am incercat asa ceva?