| DariaCriss a întrebat:

M-am dat cu o crema de cosuri aseara si am lasat-o peste noapte sa actioneze, iar dimineata am vazut ca mi s-a iritat pielea. Este doar rosie si putin dureroasa la atingere. Doar ca de dimineata pana seara nu a disparut DELOC. Ce sa fac sa-mi treaca cat mai repede?

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna, sa te duci la medicul tau de familie sau un dermatolog.
Pe prospectul cremei scrie ca trebuie sa o lasi peste noapte?
Incerca data viitoare sa nu mai foloseste creme care nu stii ce sunt cu ele, du-te la un dermatolog si in functie de tipul de acnee o sa iti da si tratamentul adecvat.

| BiuL a răspuns:

Nu mai pune nimic pe fata, nici apa si mai ales nu mainile. Asteapta doua zile, daca nu te simti mai bine trebuie sa mergi la dermatolog.

| DariaCriss explică:

Tin sa mentionez ca sunt ca niste pete. Doar in locul unde am aplicat crema, adica pe obraji