| anonim_4396 a întrebat:

M-am epilat cu lamă Venus pe pcioare, şi sunt iritată foarte rău sad Cum să scap de iritaţia asta?

Răspuns Câştigător
| luniii a răspuns:

Date cu crema de galbenele(un strat foarte subtire) sau cu lotiunea ta de corp preferata.

| Nu_Are_Nume_Deea_1978 a răspuns (pentru luniii):

Crema de corp nu-mi foloseşte, dar crema de gălbenele mereu m-a ajutat, nici nu m-am gândit. Mulţumesc. :*

| luniii a răspuns (pentru Nu_Are_Nume_Deea_1978):

Npc:*

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Renunță la lamă că nu ești bărbat.
Folosește ceara caldă/rece/aparat de epilat/etc. pentru că lasă o piele mult mai catifelată, părul crește mai rar și mai subțire. Durerea va cedea după câteva ședințe.
După fiecare epilare folosește o cremă/gel special după epilare, chiar așa și scrie pe produs.
Fii feminină.
Pa, pa.

| Farmec a răspuns:

Iti recomandam sa incerci gelul dupa epilare din gama Farmec ( http://farmec.ro/produse/corp/gel-dupa-depilare-103.html).Are acţiune calmantă şi inhibă creşterea părului după depilare cu ceară, benzi sau aparatul pentru depilat. Gelul reduce iritaţiile pielii, conferă un feeling plăcut, se poate aplica atât pe corp cât şi pe faţă

| andaioana123 a răspuns:

Daca ai Doina laptisor de matca da-te cu el. Si eu am patit si mi-a trecut. Oricum iritatia trece de la sine.Sau cu ulei de bebelusi Baby Johnsons. Sper ca iti va trece si ca te-am ajutathappy