| costinvlad49 a întrebat:

M-am ras în cap cu o lama de barbierit. Sunt chel. Mai creste parul? Și dacă se bronzează chelia o sa arate bine de tot? Mi-a sângerat puțin pielea. O fi din vina ca am ras tare. O iritație banala, nu? Ms frumos. Sunt băiat.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Mai creste parul?" - o, da

"o sa arate bine de tot?" - chelia sau proprietarul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca la fata esti alb si chelia va fi bronzata nu, trebuie uniform si fata si chelia sa aiba aceeasi nuanta de culoare.

| costinvlad49 explică (pentru anonim_4396):

Ok, mersi, nu sunt alb la fata, m-am bronzat destul de OK

| Alexandrionelu a răspuns:

Parul creste, iritația se duce în maxim 2 zile, poți sa te bronzezi pe cap, dar câte puțin în fiecare zi; sa nu stai mult la soare din prima zi ca să nu faci insolație.

| costinvlad49 explică (pentru Alexandrionelu):

Și cum fac sa rămân chel? Cu ce sa opresc creșterea?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru costinvlad49):

Tot cu lama, te razi o data la câteva zile; pe perioada verii e chiar mișto sa fi chel și e sănătos sa mai "respire" și pielea capului.

| christine99 a răspuns:

Altii ar vrea sa aiba par in cap si tu te chelesti laughing

| costinvlad49 explică (pentru christine99):

Așa este mai frumos. Zici ca ești smecher de smecher mafiot. Cv gen ca ești super smecher. Și le place la fete.

| anonima188888 a răspuns:

Da, iritație banala. O sa crească parul.