| Felictiy a întrebat:

M-am tuns aseara. Am tuns cam 10 cm din par. sad si nu imi place cum arata acum. Ce pot face sa creasca mai repede? As vrea sa fie macar aproape cum era el pana incepem scoala. Credeti ca in 2 luni o sa-l am macar pe aproape la fel? E adevarat ca daca-l tin impletit creste mai repede? Imi puteti da remedii va rog?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai tot timpul din lume sa il lasi sa creasca singur, pîna vei incepe scoala o sa il ai pîna la genunchi, o sa te mai tunzi de 3 ori.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu crezi ca peste doua luni te duci la scoală? Visezi frumos, posibil prin octombrie sa se redeschida scolile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rade-te sau așteaptă, în 2 luni crește destul.

Răspuns utilizator avertizat
| Zorn a răspuns:

Încearcă un şampon pentru păr deteriorat, care să conţină şi miere. La mine merge cel mai bine, dar acum depinde şi ce tip de păr ai tu. În plus, încearcă să reduci cât mai mult folosirea plăcii sau a uscătorului de păr, pentru că aerul prea cald strică părul. Dupa ce te speli, lasă-l să se usuce natural şi, eventual, tamponează-l cu un prosop sau tricou din bumbac. Fă-ţi masaj la scalp, pentru că stimulează circulaţia şi, prin urmare, şi părul tău va creşte mai repede.
Să ştii că, de obicei, părul creşte cam 1-2 cm pe lună (depinde de sezon şi de ce tip de păr ai), deci poate o să te dezamăgesc, dar în 2 luni nu vei vedea diferenţe prea mari.
Poţi încerca şi o mască de păr, ori făcută în casă, ori de la magazin.

| Bucuruzzz a răspuns:

Are timp, chill. Oricum mai e destul până incepe scoala.

| salieri84 a răspuns:

Pune samanta de par si uda-l zilnic. In cateva zile, il ai la loc.

| Mmaannuu111 a răspuns:

Ulei de ricin sau ceva de genu ajută la creștere așa mi-am ars eu sprânceana când voiam sa mi aprind o țigară la aragaz laughing)))) a crescut neașteptat de repede de la acel ulei. medicul de familie mi l a dat