| maria a întrebat:

M-am vopsit acasa folosind pentru prima data vopsea Palette (nr 100 blond scandinav) si am adaugat si cele 2 pliculete de decolorant, in loc de unu. Mentionez ca eu am parul saten si doream o nuanta mai deschisa, fara sa exagerez cu vopsitul in general si am citit si prospectulhappy. Mi s-a decolorat parul prea mult, desi nu am stat decat 35 minute cu vopseaua dar am pus acele 2 plicuri de decolorare. Peste cat timp m-as mai putea vopsi incat sa mai inchid culoarea deoarece partea superioara a parului este precum puful de pui - galben foarte deschis. Apreciez raspunsul de la persoanele care au trecut prin ceva similar.Multumesc frumos anticipat.

Răspuns Câştigător
| MissCamelia a răspuns:

Buna. Incearca o vopsea fara amoniac. gen casting si vopseste-te, gandeste-te ca nu conteaza asa mult cand te vopsesti daca tot o faci, deci scapa de problema cand reusesti sa-ti iei vopseaua.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

6 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Foloseste nuantator(incearca in farmacii), vopsea fara amoniac (nu stiu in cata masura o sa prinda parul decolorat) sau sampon colorant big grin
Cred ca te-ar ajuta cel mai mult un sampon colorant de la Kallos pentru parul alb sau blond foarte deschis. Il face asa intr-un cenusiu.

| Paris a răspuns:

Poti folosi un nuantator, casting creme gloss de exemplu nu are amoniac, nu ataca firul de par f tare. sa iti spun ca trebuie sa stai vreo 4 5 saptamani, nu cred ca te va incanta. happy

| mihaela_5361 a răspuns:

Cred ca trebuia sa ceri un sfat de specialitate inainte. Dupa parerea mea ai pus cam mult decolorant...iti recomand sa mergi la coafor pentru sfaturi concrete pentru a evita o noua greseala.

| dana1986 a răspuns:

Poti sa te vopsesti chiar a doua zi, eu m-am decolorat si vopsit de 5 ori intr-o saptamana pentru ca sunt bruneta si am vrut sa ma fac blonda iar cand am ajuns blonda nu mi-a placut si m-am vopsit la loc negru.Doar ca de la decolorant mi-am ars putin parul dar am pus 8 plicuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te vopsesti oricand, dar vopseaua e toxica pentru organism. Baga un nunatator, e mai oky. alexa_florea(lucrez in domeniu, fac si acasa in Buc. )