| katajkvs a întrebat:

M-am vopsit acum câteva zile, și parcă mi s-a subțiat firul de păr și îmi cade părul. Nu îmi cade exagerat, dar mai mult ca înainte oricum. Aveți idee dacă e de la vopsea?

Răspuns Câştigător
| Voro a răspuns:

Principalul rol al caderii parului este stresul, asta e clar. Mi-e greu sa cred ca vopseaua sa aiba o cauza aparte in ce prezinti tu.

| katajkvs explică (pentru Voro):

Uh, mersi. Și asta ar putea fi o cauză, sunt stresată destul de mult.

3 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Si eu am probleme cu stresul si caderea parului, de fapt cu caderea parului am avut. Folosesc uleiul de cocos si produsele gamei vivese senso duo si sunt foarte multumita. In caz ca iti este de folos, recomand happy

| Giuliano24 a răspuns:

Buna in cazul in care esti fata, si ai folosit vopsea pe /12 s-ar putea ca si asta sa cauzeze caderea parului deoarece vopseaua pe /12 in combinatie cu un oxidant puternic ataca parul foarte tare si daca aveai si parul ars, deteliorat s-ar putea sa cauzeze si asta. dar nu te ingrijora, timpul le rezolva pe toate!