| GeorgianaCristina112 a întrebat:

M-am vopsit azi, de fapt m-am decolorat, mi-a ieșit un dezastru, in unele părți e galben-pui, in unele un fel de blond închis, iar în mare parte mi-ai ieșit un portocaliu. As vrea sa ajung la un blond mai deschis ( un fel de blond - cenușiu), ce vopsea ar trebui sa imi bag, și vreau să știu dacă o să îmi prindă uniform peste toate culorile pe care le am in par. Help plasa, fundă.

3 răspunsuri:
| AndCat26 a răspuns:

In loc sa te faci tu singura acasa, mai bine puneai pe cineva care se pricepea, sau mergeai la un salon. Plus ca facand.singura asta acasa, iti distrugi parul. Ca sa ajungi la culoarea dorita, ar trebui sa te mai decolorezi odata, si apoi sa.ti cumperi o vopsea blond-cenusiu. Dar eu zic sa mai astepti putin, si sa nu aplici iar decolorare. Deoarece ai sa ramai fara par in cap! Tu faci cum crezi.

| asdfq a răspuns:

La ceea ce ti-ai facut tu acum la par, nu poti ajunge la culoarea dorita. Vopselele de par existente pe piata si pe care le-ai putea folosi sa te vopsesti acasa sunt foarte slabe si aproape ca nu se cunosc pe par. Nu poti uniformiza culoarea parului daca mergi spre nuanta aia decat daca te duci frumusel la un salon. Acasa, in cel mai bun caz, ai putea sa incerci in fiecare luna sa il vopsesti blond cu diferente de nuanta, adica sa schimb deschiderea nuantei in fiecare luna, dar nu iti pot garanta ca ai sa ajungi la rezultatul dorit. Mai bine te duci la un salon si macar stii ca o sa mai ai par in cap si culoarea dorita.

| AnaMaria18Carmen a răspuns:

Ştiu cum e. Mi s-a întâmplat si mie. Eu zic sa il mai decolorezi inca odată, si apoi peste o săptămână te vopsesti cu blond-argintu