| Andreea_8163 a întrebat:

M'am vopsit negru'albastrui si vreau sa imi decolorez parul ca sa pot sa imi vopsi parul blond.
Dupa cate decolorari voi obtine o culoare deschisa ca sa ma pot vopsi blonda?
Va multumesc.

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Oh dureaza mult daca tu esti bruneta natural, trebuie sa o iei pe etape sa il faci o ciocolata de exemplu, apoi un caramel, un saten, apoi blond

| LoveForShania a răspuns:

Decolorantul nu e asa bun pentru fibra capilara. O sa ti-l despici de tot! Pentru ca nu netezeste firul de par, ci in electrizeaza cum s-ar zice (ca aspect). In fine, necesar ar fi ca dupa sa iti faci niste tratamente.
Pai trebuie sa mergi la salon! Acasa, trebuie sa il faci saten inchis, apoi castaniu,. castaniu mai deschis, si apoi poate nimeresti vreun blond. Ti-as recomanda un blond caramel. Uita-te pe net la poze. e bestial!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi e mila de parul tau, trebuie sa mergi la salon neaparat, nu pune direct decolorantul, mai asteapta sa se duca culoarea, spala-ti parul de mai multe ori, apoi poti folosi un oxidant de 8%si cred ca 1 decolorare poate doua e gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Sa ti decolorezi singura parul dupa ce l ai vopsit negru e cea mai mare greseala; daca vrei neaparat sa te faci blonda, sau sa ti deschizi culoarea parului, te sfatuiesc sa strangi bani si sa mergi la un salon profesional pentru a cere parerea unui hair-stylist. El o sa ti spuna daca alegerea ta (blond) ti se potriveste intr-adevar sau iti va recomanda alta culoare; e cea mai buna optiune, daca nu vrei sa iti dai seama mai tarziu ca nu ti place nici blondul si vrei altceva. E vorba despre parul tau, ar trebui sa l ingrijesti cat mai bine, nu sa l colorezi la extreme in fiecare sezon. Daca te hotarasti sa te faci singura s ar putea sa fi foarte dezamagita de rezultat, iar daca vei apela la un specialist vei primi cele mai bune sfaturi despre culoare si ingrijirea parului.

Mult succes.