| anonim_4396 a întrebat:

M-am vopsit roscata cu Palette. Faza e ca ori de cate ori ma spal pe par tot iese culoarea.Nu stiu ce sa fac ca sa nu mai iasa culoarea. Poate n-am ales bine vopseaua? daca asa e atunci care vopsea ar trebui sa incer ca sa-mi tina culoarea pe par?

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Cel mai probabil vopseaua nu e prea calitativa. Incearca vopseaua de le wella, e foarte buna, culoarea persista si tine pe par un timp indelungat.

| mona a răspuns:

din toate vopselele de pe lumea asta iti mai iese culoarea din par la spalare[am folosit vopsele de la toate firmele posibile si tot iesea din culoare la spalare, in afara de blond ]

| darrio2007 a răspuns:

Londacolor este mai buna.

Răspuns utilizator avertizat
| pisicutza1scumpii a răspuns:

Ceea ce nu ai specificat este tipul samponului.Cand esti vopsita incearca sa cumperi sampon pentru par vopsit

| alecsandrabubz09 a răspuns:

Poate ai ales o vopsea care nu e permanenta si se ia la spalari. Ca sa nu mai iasa ai putea folosi un balsam special pentru par vopsit pentru ca ajuta sa mentina culoarea eu folosesc Elseve colour protect, daca nu cauta o vopsea permanenta!

| sconcsurias a răspuns:

Asa e cand esti vopsita, de fiecare data cand te speli iti iasa culoare putin, si treptat dupa cateva saptamani. E normal, insa poti incerca vopselele de la Garniere.